22 Haziran 2012 Cuma

Başkan Sözen, 5 ülkenin eğitimcilerini ağırladı

AB desteğiyle yürütülen “21. Yüzyılda Yenilikçi Avrupa Okulları” projesi kapsamında Başarı Koleji’nin davetlisi olarak Avusturya, Hollanda, Polonya, Yunanistan ve Portekiz’den gelen eğitimciler, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.

18 Mayıs 2012 Cuma 00:16
Başkan Sözen, 5 ülkenin eğitimcilerini ağırladı
 Başkan Sözen, 5 ülkenin eğitimcilerini büyük bir nezaketle karşılayarak toplantı masasında ağırladı. Başarı Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı Aysel Ünal, Başkan Sözen’e oluşum ile ilgili kısa bilgi verdi.

Ünal, “Avrupa Birliği destekli Socrates ‘Comenius Okul Ortaklıkları’ kapsamında, koordinatörlüğünü Avusturya'nın yaptığı bu oluşumla eğitime katkı yapıyoruz. Öğrenci değişim programlarımızla 6 ülkeden karma gruplar oluşturuyoruz. 1. toplantımız kasım ayında Polonya’da idi. 2. Toplatımızı ise Mart ayında Polonya’da yaptık. 3. toplantımızda ise eğitimcilerimizi Manavgat’a davet ettik. Başarı Koleji’ndeki öğrencilerimiz değişik ülkelerdeki akranlarıyla yazışmalar yapıyor. Her ülke bu şekilde diğer ülkelere kendi kültürünü tanıtıyor. Gelecek yıl ise Portekiz’e gideceğiz” dedi. Bu tür oluşumları dünyanın kardeşliği adına önemsediklerini vurgulayan Başkan Sözen ise şunları söyledi. “Projelerde önemsediğimiz öncelikle dünya kardeşliğine yapılan katkıdır. Sizi burada görmek çok güzel. Onur duydum. Türk toplumu olarak eğitime bakış açımızı her zaman en kutsal yere koyarız. Eğitime katkı konusunda uğraş vermeniz ise bizim için çok değerli. Dünyanın içinde bulunduğu bulunduğu konumda kardeşliğe, dayanışmaya büyük ihtiyaç var. Sizin birlikteliğiniz, 5 ülkenin bir arada bulunması dünya kardeşliğinde atılmış ciddi bir adımdır. Farklı kültürlerden gelen insanların eğitim çatısı altında buluşması bütün dünyaya örnek olacak bir harekettir” dedi. Avusturya’dan gelen proje koordinatörü Heiko Kromp ise Başkan Sözen’e nazik ağırlamasından dolayı teşekkür etti. Kromp, “Türkiye’de projemize yeni ortaklar bulduğumuz için çok mutluyuz. Doğudan batıya yayılan bir grupta olmamız mutluluk verici. Türkiye’de ilk kez bulunuyoruz. Bunun için çok mutluyuz” dedi. Daha sonra 5 ülkenin konukları getirdikleri hediyeleri Başkan Sözen’e sundu. Başkan Sözen ise, bütün konuklarına Manavgat temalı hediyelik tabak, kupa ve tanıtıcı broşürler hediye etti. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV