04 Temmuz 2012 Çarşamba

Halk Ekmek’ten öğrencilere ödül

Antalya Büyükşehir Halk Ekmek Fabrikası’nın düzenlediği kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle veriliyor. Halk Ekmek yetkilileri, “ekmek” konulu kompozisyon yarışmasına katılımın yoğun olmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

31 Mayıs 2012 Perşembe 12:41
Halk Ekmek’ten öğrencilere ödül
 Antalya Halk Ekmek Fabrikası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol ile önceki dönemlerde olduğu gibi bu yılda kapılarını öğrencilere açtı. Öğrencilere, hijyenik ortamda sağlıklı, kaliteli ekmek üretimini tanıtmak, onları temel yiyeceğimiz konusunda bilinçlendirmek için düzenlenen gezilere ilgi büyük oldu. Antalya’nın 5 merkez ilçesindeki çok sayıda ilköğretim okulunun öğrencileri, Aksu’da bulunan Türkiye’nin en ileri teknoloji ile el değmeden ekmek üreten tesislerinden biri olan Halk Ekmek’i gezdiler. Ekmeğin üretim aşamaları ile sağlıklı ekmeğin nasıl olması gerektiği konusunda yetkililerden bilgi aldılar.

Halk Ekmek Fabrikasını gezen öğrenciler arasında, ekmek ve gezi izlenimleri konulu kompozisyon yarışması düzenlendi. Her okul için ayrı ayrı düzenlenen yarışmaya ilgi büyük oldu. Jürinin sınıflara göre yaptığı değerlendirmelerde ilk üç dereceye giren öğrenciler için, kitap, kırtasiye ve tişörtlerden oluşan hediye paketleri hazırlandı. Halk Ekmek yetkilileri, okulları ziyaret ederek dereceye giren öğrencilere ödüllerini ulaştırdı.

Muratpaşa İlçesi’ndeki Ramazan Savaş İlköğretim Okulu’nda, dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Antalya Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ertuğrul Atasoy verdi. Atasoy, 4’ncü sınıflar arasındaki kompozisyon yarışmasında birinci olan Devrim Öykü Çimen, ikinci sırayı alan Deniz Melike Çimen ile üçüncülüğü elde eden Öykü Miray Aslan ile 5’nci sınıflar arasındaki yarışmanın birincisi Yaşar Fırat Köni, ikincisi Ceren Ertop ve üçüncüsü Melisa Gök’ün ödüllerini törenle takdim etti.

Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ertuğrul Atasoy,  sağlıklı ve kaliteli ekmek konusunda öğrenciler arasında bilinç oluşturmak için düzenlenen inceleme gezilerinin yararlı olduğunu söyledi. Öğrencilerin kompozisyon yarışmasına ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirten Atasoy, aynı etkinliği önümüzdeki öğretim döneminde de sürdürmeyi hedeflediklerini açıkladı.


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV