21 Haziran 2012 Perşembe

Tütüncü söz verdi kütüphaneyi yaptı

Başkan Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerdeki ziyaretinde kendisinden bilgisayar ve kütüphane isteyen öğrencilerin isteğini yerine getirdi.

31 Mayıs 2012 Perşembe 10:40
Tütüncü söz verdi kütüphaneyi yaptı
 Kepez’de, “Okullar Hayat Oluyor” projesinin ilk uygulaması Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol-Ayhan Demirkol Kız Meslek Lisesi’nde başladı.  

Kepez Belediyesi’nin desteği ile okula, içerisinde bilgisayar sınıfın bulunduğu kütüphane kazandırıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla kütüphane hem öğrencilerin hem mahallelerin hizmetine açıldı.

Öğrenciye yatırım geleceğe yatırımdır

 Burada bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde okula yaptığı ziyarette hem yönetimin hem de öğrencilerin, içerisinde bilgisayar sınıfının yer aldığı bir kütüphane yapılmasını talep ettiğini anımsattı. Bu talebi kısa bir zamanda yerine getirdiklerine değinen Tütüncü, “Kısa bir sürede kütüphaneyi okulumuza kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.  Öğrencilerimize yaptığımız yatırımları, ülkenin geleceğine yapılan yatırım olarak görüyoruz. “ dedi.

Verdiğimiz sözlerin gereğini yapıyoruz

Okulların alt yapı problemlerinin çözümüne yönelik yaptıkları çalışmalarla, öğrencilere eğitim süreçlerini nezih ve özel ortamlarda sürdürme imkânı sunduklarının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Asrın bizlere vermiş olduğu bütün imkânları en iyi şekilde kullanarak, gençlerimizi daha donanımlı, modern dünya ile daha uyumlu hale getirmenin azmi ve gayreti içerisindeyiz. Bu hizmetimizde, öğrencilerimizin yanı başında olduğumuzun, eğitimin her zaman destekçisi olduğumuzun ve olacağımızı gösteren çok önemli bir fotoğrafını görüyoruz.  Her bir sözümüzün arkasındayız.  Sözlerimizi takip ediyoruz ve gereğini yerine getiriyoruz.”

Öğrenciler teşekkür etti

Kütüphane hizmetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol-Ayhan Demirkol Kız Meslek Lisesi Müdürü Ramazan Ölçer, eğitim ve alt yapı problemlerinin çözümüne yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı  Tütüncü’ye teşekkür etti.

Başkan Tütüncü, daha sonra Müdür Ölçer, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve Habibler Mahalle Muhtarı Ali Kundakçı ile kurdeleyi keserek kütüphaneyi,  okula ve Kepez’e hayırlı olması dileği ile hizmete açtı.
Tütüncü,  kütüphanede bilgisayar kullanan ve kitap okuyan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrenciler de bilgisayar ve kütüphane hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Geçtiğimiz günlerde protokol imzalanmıştı

Geçtiğimiz günlerde Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Orman İşletme Müdürlüğü arasında, dokuzu ilköğretim, dokuzu lise toplam 18 okulu kapsayan “Okullar Hayat Olsun” projesi işbirliği protokolü imzalanmıştı. Proje ile okulların; eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonralarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknoloji sınıflarının, çok amaçlı salonlarının, spor salonlarının, okul bahçelerinin, velilerin ve mahallelinin hizmetine açılması kararlaştırılmıştı. 


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV