11 Ekim 2012 Perşembe

Tarım Girdileri Sergisi (TARSER) Elmalı'da açıldı.

Ziraat Ajansı tarafından organize edilen, Elmalı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürülüğü ve Ziraat Odası'nın desteklediği Tarım Girdileri Sergisi (TARSER) Elmalı'da açıldı.

09 Şubat 2012 Perşembe 01:39
Tarım Girdileri Sergisi (TARSER) Elmalı'da açıldı.
 Elmalı Belediyesi Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen TARSER'in açılış törenine, Kaymakam Murat Çekmen, Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çiftçiler katıldı. 
Açılışta konuşan Kaymakam Çekmen, Elmalı'da açılan TARSER'in çiftçiler açısından çok faydalı olacağına inandığını kaydetti. İlçede son beş yılda 6 bin dekar sera alanı olduğunu ifade eden Çekmen, "Geçmişinde adından da anlaşılacağı gibi ilçemiz bir tarım şehridir. Son yıllarda sera üretiminde büyük gelişmeler katettik. Ben bu gelişmelerle ilçemizin kısa sürede tarım kimliğini kazanacağına inanıyorum" dedi. 
Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş da, Türkiye'nin bir tarım ülkesi olduğunu, Elmalı'nın ekonomisinin de tarıma dayalı olduğunu ifade etti. Altıntaş, "Her ne kadar sanayide gelişmek istesek de elimiz toprağa değmeden karnımız doymaz" diye konuştu. 
Atatürk'ün "Çiftçi milletin efendisidir" sözünü hatırlatan Altıntaş, Elmalı'da tarımın gelişmesi açısından bu gibi etkinliklerin çok önemli olduğunu vurguladı. 
Konuşmaların ardından, TARSER'in açılışı gerçekleştirildi. Açılıştan sonra protokol üyeleri sergiyi gezerek, ekipman hakkında bilgi aldı. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden Hangisi Daha Çok Antalya İçin Çaba Sarf Ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV