01 Temmuz 2012 Pazar

Gazipaşa Belediyesi Büyük Adım Attı

Belediye Başkanı Cemburak ÖZGENÇ tarafından öngörülen, Sarısu köprüsünden doğal havuzlara kadar uzanan 2,5 kilometre uzunluğundaki caddenin 15 metreden, 25 metre genişliğine çıkarılması teklifi, mecliste oy birliği ile kabul edilmesinin ardından askıya çıktı.

19 Şubat 2012 Pazar 23:18
Gazipaşa Belediyesi Büyük Adım Attı
            Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak ÖZGENÇ, 2004 yılında deniz yolunda çekme mesafelerini 10 metreye çıkarmasının ardından radikal bir karara daha imza atarak, belediye meclisine getirdiği taleple, Sarısu köprüsünden doğal havuzlara kadar uzanan Fidanlık caddesinin 15 metreden, 25 metre genişliğine çıkarılmasını ön gördü.

İmar Komisyonunda görüşülen talep, Ocak ayı meclisinde oy birliği ile kabul edilerek, askıya çıkartıldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, “Bilindiği gibi Koru Mahallesinde yaptığımız 18 uygulamasının ardından bu bölgeye otellerin yapılması ile birlikte yaşanacak turizm yoğunluğunu da göz önüne alarak, Sarısu köprüsünden Koru bucağı yoluna  kadar olan 15 metrelik caddenin, yetersiz kalacağını düşündük. Bu çerçevede söz konusu yolun 25 metreye çıkarılması konusunu meclis üyelerimizin görüşüne sundum. Caddenin genişlemesi ile ilgili talebimiz meclisimiz tarafından da uygun bulundu ve askıya çıkartıldı. Yolun turizm alanı bölgesinde kalan kısma dokunulmadan üst kısımdan 10 metre genişleyecek. Burada yaptığımız 18 uygulaması kapsamında olası mağduriyetleri de ortadan kaldıracağız ve bu yol tamamen kamunun eline bedelsiz olarak geçmiş olacak. İlçe halkımıza şimdiden  hayırlı olsun diliyorum ” dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV