19 Kasım 2012 Pazartesi

19 Yaşındaki Personel Servis Araçlarına Son Fırsat

Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mahir Çınar ve Genel SEkreter Hilmi Kısa imzalı bir yazılı basın açıklaması yayınlanmıştır. Bildiride, "Manavgat Belediyesi Servis Araçları Yönetmeliğinin Geçici 1. Maddesinde; ’’Personel servis araçları imal edildikleri tarihten itibaren 19 yaşından büyük araçlarını 30.11.2012 tarihine kadar 19 yaş altındaki araçlarla değiştirilecektir.’’ şeklinde ifade olunmuştur.

16 Ekim 2012 Salı 17:26
19 Yaşındaki Personel Servis Araçlarına Son Fırsat
 Yani bu araç sahiplerinin “C” plaka alabilmeleri için; mevcut aracı 1993 modelden büyük ise yönetmelik çerçevesinde modelsiz aracına mukabil olmak üzere yeni bir araç alması durumunda, tescil tarihine bakılmaksızın yeni aracına “C” plaka tahsis edilebilmektedir. Bu süreç daha önce de ilan olunduğu gibiKasım 2012 sonu itibari ile sona erecektir.

2012 - 2013 yılı turizm sezonunda personel servis aracı işletmecilerinin Kamu Kurum ve Kuruluşları Personel Servis Hizmet Yönetmeliğine uymaları konusunda bir dizi çalışma yürütülmektedir. Manavgat İlçe hudutları içinde bulunan tarım işçilerini taşıyan araçlar, otel, motel, dinlenme tesisleri ve eğlence merkezleri personelini taşıyan araçlar ve kamu personeli taşımasını üstlenen araçlar ve işletmecilerinin yönetmelik kriterlerine uyması zorunluluğu getirilmiştir.

Yine yönetmelik çerçevesinde personel servis araçlarının “C” plaka ile çalışması zorunluluğu getirilmiştir. Plaka müracaat ve işlemleri konusunda Manavgat Servisçiler Odası Başkanlığı sekreterya görevini yürütmektedir.

Ayrıca, “C” plaka alacak gerçek yada tüzel kişi işletmecilerin personel servis araçlarına Sarı Kuşak takması zorunlu hale getirilmiştir. Sarı kuşaklı olmayan araçlara Sarı kuşak düzenlemesi yapana kadar tahsis işlemi yapılmayacaktır. Tahsisli “C” plaka müracaatı yapacak mükelleflerin MATSO ya da Manavgat Servisçiler Odası üyesi olması zorunluluğu getirilmiştir.

Kendi aracı ile kendi personelini taşıyan işletmeler de araçlarını yine “C” plakaya uyumlu hale getirmeleri gerekmekte ve araçlarına yeşil kuşak da takmak zorundadırlar." Denildi.

 

             Manavgat Servisçiler Odası İrtibat Telefonları: 0533 957 3568 – 0 242 743 21 83

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV