17 Haziran 2012 Pazar

Akaydın: Elini uzatana elimizi uzatmaya hazırız

KONYSİAD üyeleriyle kahvaltıda buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 3 yıllık görev süresinde Antalya’ya 41 önemli proje kazandırdıklarını belirterek, “Yapılacak projelerde belediye olarak elini uzatana, elimizi uzatmaya hazırız” dedi.

15 Haziran 2012 Cuma 01:44
Akaydın: Elini uzatana elimizi uzatmaya hazırız
 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) kahvaltısına katıldı. Dernek üyeleriyle sohbet ederek, derneğin çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Mustafa Akaydın, KONYSİAD üyelerine Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı. Başkan Akaydın, Antalya’nın ekolojik dengesini koruyan, insan odaklı projeler hayata geçirdiklerini söyledi.

KOKU SORUNU ORTADAN KALKTI

Yönetime geldiklerinde ilk olarak belediyenin gelir ve gider dengesini oluşturduklarını belirten Başkan Akaydın, “3 yılda önemli miktarda borç ödedik. Antalya’nın siluetini bozmayacak yap-işlet-devret modeliyle önemli yatırımlar yaptık. 300’e yakın proje geliştirdik. Bütçesi en az 1 milyon TL olan 41 proje hayata geçirdik. Bu projelerden en önemlisi bütçesi 98 milyon TL olan Hurma Atıksu Tesisi’dir. Tesisin kapasitesini, 500 bin eşdeğer nüfustan 1 milyon 400 bine çıkarttık. Konyaaltı bölgesinin koku sorununu ortadan kaldırdık” dedi.

AKVARYUM CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Başkan Akaydın, Antalya’nın şehir içindeki cazibe merkezlerinin sayısını arttırmak için yine Konyaaltı’nda yap-işlet-devret modeliyle Akvaryum Projesi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu projenin temelini, 29 Kasım 2011 tarihinde attık. Yakın zamanda hizmete açacağız. Antalya, Yat Limanı, Kaleiçi ve müzeden sonra yeni bir cazibe merkezi kazanacak. Böylelikle Antalya’yı ziyaret eden turistlerin şehir merkezine inmesini sağlayacağız. Bu sayede esnafın yüzü gülecek. Dev Akvaryum, çocuklara da önemli bir kültür hizmeti olacak” diye konuştu.

STADYUMUN YOLUNU AÇACAĞIZ

KONYSİAD üyelerine hayata geçirdiği 41 projeyi detaylarıyla anlatan Başkan Akaydın, “Yapılacak projelerde belediye olarak elini uzatana, elimizi uzatmaya hazırız” dedi. Üyelerin sorularını da yanıtlayan Akaydın, Antalya’nın stadyum sorunuyla ilgili bir soruya, “Ben Antalya’da stadyuma karşı değilim. 15 bin kişilik stadyum yapmak istedim ama bana yer göstermediler. Antalyaspor’un bu yıl maçlarını Akdeniz Üniversitesi’nin stadyumunda oynaması için güney kapısının yolunu açacağız. Maçların burada oynanması gerektiğini 2.5 yıl önce söyledim” yanıtını verdi.

BATI ÇEVREYOLU’NDA ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK

Batı Çevreyolu’nun açılmasıyla ilgili bir soruya ise Başkan Akaydın, şu yanıtı verdi: “Batı Çevreyolu’nda halk yanıltılıyor. Bu yolun açılması için en çok çalışanlardan biri benim. Hükümet, Karadeniz Sahil Yolu’nda kamulaştırma yaparak yol yaptı. Neden bu bölgede yapmıyor? Çevreyolunun yapıldığı alanlarda imar uygulaması isteniyor. Çevreyolunun olduğu alanlarda bina bulunmaz. İleride çok ciddi trafik kazaları olabilir. Bu yolun en kısa zamanda yapılması için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yaptık.”

ÜYELERDEN CADDELERE ÖVGÜLER

KONYSİAD üyeleri, Başkan Mustafa Akaydın’ın Antalya’nın caddelerini güzelleştirme projelerini çok beğendiklerini belirterek, böyle bir uygulamanın Konyaaltı ilçesine de yapılmasını istedi. Başkan Akaydın, Antalya’nın caddelerini güzelleştirme projesinin her kesimden takdir topladığını söylerken, Konyaaltı’nda da böyle bir çalışmanın yapılacağı müjdesini verdi. Akaydın, vergi rekortmeni olan KONYSİAD üyelerine plaket verirken, derneğin yeni üyelerinin de rozetlerini taktı. KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, Akaydın’a bu buluşmanın anısına bir plaket verdi.


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV