17 Haziran 2012 Pazar

Antalya Kaleiçi Yatçı'ları İsyanlarda

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen Antalya Kaleiçi Yat Limanı Kentsel Tasarım ve Uygulama Projesi çalışmaları nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını, kiralarını ödeyemez hale geldiklerini belirten kaleiçili yatcılar yetkililerden yardım bekliyorlar.

14 Haziran 2012 Perşembe 23:41
Antalya Kaleiçi Yatçı'ları İsyanlarda
 Tozun, toprağın içine Turist mi gelir?

Proje çalışmalarının belirtilen tarih'ten önce bitirilememesinin kaleiçili yatcıları mağdur ettiğini belirten Yatkoop Başkanı Ahmet Lavaşcı; "Aylardır yat limanında çalışmaların sürdüğünü belirterek, anlamıyoruz, çalışmalar bir ileri iki geri hızında ilerliyor. Bizlere bu projenin Mayıs ayında biteceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi görevlileri geldiğimiz noktada bitiş tarihi veremiyorlar. Neredeyse sezonun ortasına geldik yat limanı şantiye halinde bu tozun toprağın içine turist mi gelir? Bir bakıyorsunuz bazen yolu da kapatıyorlar. Araç ta inemiyor. Şuan yat limanında adeta kış sezonunu yaşıyoruz." dedi.

Kiralarımızı ödeyemiyoruz?

Kaleiçili yatcıların aylardır kiralarını ödeyemediğini belirten Lavaşcı; "6 aydır kiralarımızı ödiyemiyoruz. Merak edenler gidip Büyükşehir Belediyesi'nden sorgulatabilirler. İcraya düşmemiz an meselesi. Belediye'den bir yetkiliyle konuşmaya çalışıyoruz, halimizi anlatacak. Git başkana anlat diyorlar derdini. Zaten ondan da randevu almak imkansız, ne yapacağımız şaşırdık. Bu gidişle yat limanı açıldığında buradaki yatçıların çoğu burada olmayabilirler. Gurbet memleketlerinden her sene buraya gelip ailelerini besleyen arkadaşlarımız, bu sezon evlerine dönüş parası bile bulamayacaklar." dedi.

İdeolojik Yaklaşımlar

Büyükşehir Belediyesinin yatları bağladıkları mapaları bile söktüğünü belirten Lavasçı; "Şu anki durumda yatlarımızı bağlayamıyoruz. Aslına bakarsanız güvenli değil." dedi. Ayrıca yat limanının adeta yeniden şekillendiğini söyleyen lavaşcı, bu çalışmalar esnasından özellikle yatların boylarına göre sıralanması çalışmalarında belediye yetkililerince ideolojik yaklaşımlar sergilendiğini belirterek, hükümete yakın ve yakın olmayanlar arasında ayrım gözetildiğini belirtti.

Antalya (AHA) 14.06.2012, Hüseyin ERGİN

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV