17 Haziran 2012 Pazar

GÜRKUT ACAR: GAZİPAŞA İNİŞ KALKIŞ İZNİ İPTAL EDİLEN FİRMALAR HANGİLERİ?

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa Havaalanı’na yapılan seferleri TBMM gündemine taşıyarak, bazı firmaların seferlerinin engellenmesinin nedenini sordu. Acar, “Daha önce düzenli sefer yapan Borajet firmasının seferlerinin siyasi baskılarla engellendiği doğru mudur?” dedi.

15 Haziran 2012 Cuma 11:00
GÜRKUT ACAR: GAZİPAŞA İNİŞ KALKIŞ İZNİ İPTAL EDİLEN FİRMALAR HANGİLERİ?
 CHP’li Acar,  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Antalya Gazipaşa Havaalanı’nın, Alanya ve Gazipaşa için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Gazipaşa Havaalanı inebilecek uçaklarla ilgili uzun tartışmaların ardından orta büyüklükteki uçakların da iniş kalkışına izin verilmeye başlandığını  Ancak, daha önce bu alana iniş kalkış yapan küçük uçaklara sahip bazı firmalara engel çıkarıldığı yönünde haberler olduğuna dikkat çeken Acar, “Gazipaşa Havaalanı’nın hava trafiğine açılmasının ardından hangi büyüklükteki uçakların iniş kalkışına izin verilmiştir? Orta büyüklükteki uçakların iniş kalkışına ne zamandan beri izin verilmektedir? Orta büyüklükteki uçaklara sahip hangi firmalar başvuruda bulunmuş, hangi firmalara iniş kalkış izni verilmiştir? Kaç firmanın işlemleri sürmektedir? Başvurduğu halde izin verilmeyen şirketler olmuş mudur? Hangi şirketlere, hangi gerekçe ile izin verilmemiştir?” diye sordu.

 

-SİYASİ BASKI MI VAR-

 

Daha önce sefer yapan uçakların seferlerinin engellenmesinin gerekçesini soran Acar, “Son 2 yıldır Gazipaşa Havaalanı’na iniş kalkış yapan küçük boy uçaklara sahip şirketlerden, kaçının iniş kalkış izni iptal edilmiştir? Bu firmalar hangileridir? Daha önce düzenli sefer yapan Borajet firmasının seferlerinin siyasi baskılarla engellendiği doğru mudur? Değilse, seferler neden durdurulmuştur? Uçak ve havaalanının özelliklerinde bir değişim olmadığına göre, izin iptallerine neden gerek duyulmuştur?” dedi.      

            Acar, ayrıca “Orta büyüklükteki uçaklara iniş kalkış izni verildikten sonra, küçük uçaklara gerek kalmadığı mı düşünülmektedir? Alanya ve Gazipaşa turizmi için büyük önem taşıyan Gazipaşa Havaalanı’nın, güvenli şekilde tam kapasite kullanılması için bir girişimde bulunacak mısınız? Gazipaşa Havaalanı’na hiçbir uçağın inmemesinden Bakanlığınız memnun mu olmaktadır?” sorusuna yanıt istedi. 


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLER��

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV