17 Haziran 2012 Pazar

İbrahim Maslak'dan Miraç Kutlaması

Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İbrahim Maslak Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

15 Haziran 2012 Cuma 10:36
İbrahim Maslak'dan Miraç Kutlaması

Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İbrahim MASLAK, yayınladığı bir mesajla İslam Alemi’nin miraç kandilini kutladı. Maslak, bu müstesna gecede yapılacak duaların yeryüzünde kardeşlik ve adaletin tesisine vesile olmasını diledi.

Maslak mesajında; "

MİRAÇ BİR YÜKSELİŞTİR

     Miraç Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV’in en büyük mucizelerinden birisidir. Miraç bir yükseliştir; bütün sıradan duygulardan ve beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Miraç, Resulullah’ın (S.A.S.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miraç, Recep ayının 27. Gecesi Cenab-ı Hakk'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselâmın rehberliğinde Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselamın Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir. Miraç, müminlerin Allah’a olan imanlarını ve Hz. Peygamber (sas)’e olan bağlılıklarını pekiştiren bir sınav, Peygamber Efendimiz için de yüce Mevla’nın yardım ve desteğine mazhar olarak risalet görevinde moral kazanma vesilesidir. İnsanlık O’nun Miraç’ta vakıf olduğu ilahi sırlarla aydınlanmış, yine O’nun getirdiği ilahi prensiplerle doğru yolu bulmuştur. Böyle bir peygambere ümmet olmak bizler için şereflerin en yücesidir. Ama aynı zamanda sorumlulukların da en büyüğüdür. Çünkü bizler bütün insanlığın saadetini amaç edinmiş bir inancın mensuplarıyız. Yanlışın yerine doğruyu, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti hâkim kılana kadar çalışmak zorundayız. İslam Âlemi her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe muhtaç olduğunu bugünde; Miraç mucizesinin gerçekleştiği Mescid-i Aksa topraklarında yıllardır kan ve gözyaşı hâkimdir. Diğer islam ülkelerinde de durum farklı değildir. İslam ülkelerinin payına hep sömürülme, işgal, iç karışıklık düşmüştür. Hakkı değil Gücü üstün tutan zalim ve Sömürgeci Batı medeniyetinin, insanlığa huzur ve saadet getiremeyeceği ortadadır. Bu mazlum coğrafya sömürgeci zihniyetlerin hırs ve insafına bırakılamaz. Çare İslam Birliği’nin kurulmasıdır. Bu mübarek geceler tüm Müslümanların ortak değeri, ortak paydasıdır. Bu manevi iklimi bir fırsat olarak değerlendirmeli ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecek adımları atmalıyız. Yeryüzünde yeniden iyiliğin, barış ve adaletin hâkim olması için Hakkı üstün tutan Yeni Bir Dünyanın kurulması için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

    Yaşanılabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir Dünya dileklerimizle Tüm milletimizin ve İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyor, tüm insanlık için saadet dolu bir gelecek diliyorum.” dedi

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV