17 Haziran 2012 Pazar

Kök, 'Balbay ve Haberal Tutuksuz Yargılansın!'

CHP İl Başkanı Kök bir açıklama yaparak, "12 Haziran seçimlerinin yıl dönümünü yaşadığımız bu günde halkımızın dikkatini AKP İktidarının hukuk zulmüne çekmek ve bu konudaki haklı isyanımızı ifade etmek istiyoruz." dedi.

13 Haziran 2012 Çarşamba 10:48
Kök, 'Balbay ve Haberal Tutuksuz Yargılansın!'
 Kök, "“ Darbeleri soruşturma” adı altında toplumun susturulması operasyonunu ifade eden bir kısım davalarda önemli aydınlarımız, aleyhlerine hiç bir önemli delil olmaksızın tutuklu yargılanmaktadırlar. 

Kaçma şüphesi bulunmayan kişiler sırf sindirme amaçlı olarak cezaevlerinde tutulmaktadırlar.

On binlerce oy alarak seçilmiş milletvekillerinin TBMM de görev yapması engellenmekte, hırsızlar uğursuzlar, iktidar yandaşı ihaleciler, deniz feneri sanıkları dışarıda gezerken halkın temsilcileri aşağılanmaktadır. 

İktidar yandaşlarına ve AKP temsilcilerine seslenmek istiyoruz;  Önce memnunlukla karşıladığınız bu zulümler döner bir bumerang gibi sizleri de vurur. Yanlış işleyen hukukun kimi mağdur edeceği belli olmaz. Hukuk duyarlılığı ve vicdan taşıyan bütün herkesi hassasiyete davet ediyoruz. AKP’ye oy vermiş dahi olsa bu ülkenin vicdan taşıyan bütün vatandaşlarının hukuktaki bozulmaya ve siyasallaşmaya üzüntüyle yaklaştığını ilk seçimde gerekeni yapacağını biliyoruz.  

Başta milletvekillerimiz Sayın Mustafa Balbay ve Sayın Mehmet Haberal olmak üzere yargılanan herkes için adil yargılama talep ediyoruz. Zorunlu haller dışında tutuksuz yargılama talep ediyoruz. Zulümsüz bir Türkiye talep ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla." dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV