23 Haziran 2012 Cumartesi

AŞK YAĞMURU YERİNİ BULUYOR.

Kemer, Turizm Haftası’na ‘Yaza Merhaba Şenliği’ ile giriyor. 20 Nisan 2012 Cuma günü saat 18:00’da Kuğulu Park’ta yapılacak olan şenlikte Aşk Yağmuru Heykeli’nin de açılışı yapılacak.

16 Nisan 2012 Pazartesi 15:09
AŞK YAĞMURU YERİNİ BULUYOR.
 Düzenlenen etkinlikler ve Aşk Yağmuru Heykeli’nin açılışı hakkında açıklama yapan Başkan Mustafa Gül; “2009 Nisan ayında Çınarlı Kavşakta bulunan Zafer Sarı adlı heykeltıraşa ait “ Aşk Yağmuru “ heykelini bulunduğu yerden kaldırdık.  O dönem içerisinde “ sanat düşmanı, yobaz “ gibi pek çok yakıştırma yapıldı bizlere. Biz yapılan yakıştırmaları veya çirkin iftiraları sükûnetle karşıladık. Çünkü gün gelip de söz sırası bize gelince, yapılanların nedeni ortaya tüm şeffaflığı ile çıkınca laf eden bizlere çamur atmaya çalışan arkadaşların utanacağını biliyorduk.

İşte o gün bugündür. Aşk Yağmuru heykelimiz olması gerektiği yeri bulmuş, Kemer’in en asil, en gözde mekânlarından biri olan Kuğulu Park’ta sonsuza dek yaşayacaktır.

Heykelin dikildiği ilk günden beri olması gereken mekânın burası olduğunu demeçlerimde söylemiştim. Çınarlı kavşakta bu tür bir heykelin varlığı halkın da tepkisini toplamıştır. Görevden uzak kaldığımız 10 yıl içerisinde halkın nabzını tuttuk. Halkımızın ne isteyip ne istemediğini çok iyi analiz ettik. Ve seçimden önce bize gelen en büyük ricalardan biri de o heykelin Çınarlı Kavşaktan kaldırılmasıydı. Biz de halkın belediyesinin başındaki yönetici olarak halka kulak vermek zorunda, onların isteklerini yerine getirmek arzusundayız. Gerekli işlemleri yaptırıp yeni yerine kavuşana dek heykelin elektronik mekanizmalarını depomuzda tuttuk. Bir daha değişmeyecek olan mekânını hazırladık ve yine bir sanatsal, kültürel faaliyet olan 6. Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali kapsamında parkımıza montajını tamamladık. 

Gerek ilk görev dönemimizde gerekse şimdiki görev dönemimizde kültür ve sanat çalışmalarına ne derecede ağırlık verdiğimiz ortadadır. Adında kültür ve sanat olan bir festivali Kemer ile özdeşleştirdik. Festivalimizde tüm Dünya’dan renklere yer verdik. Ve kendi yöresel kültürümüz için de Yörük şenliklerine başladık. Kemer 1 yolundaki üstü Yunan heykelleri ile süslü olan kemeri biz yaptırdık. Bu kemer ile hem ilçemiz bir sembole sahip olsun istedik hem de Yunan medeniyetinin bu bölgedeki izlerine ve onların klasik, olağanüstü sanatına gönderme yaptık. Sayın heykeltıraşımız Zafer Bey’e ve çıplak kadını kaldıran bir erkeğin tasvir edildiği, erkeğin eşini yüceltmesi gerektiğinin vurgulandığı esere saygımız sonsuzdur. Kadınlar her zaman baş tacımızdır. Bu nedenle en çok yakışacağı ve olması gereken yerde hepinizin ziyaretine açmaktan kıvanç duyuyorum. Yaza Merhaba Şenliğimize ve açılışımıza tüm Kemer halkını davet ediyorum” dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV