23 Haziran 2012 Cumartesi

GATAB SORUNLARI ÇÖZMEYE DEVAM EDİYOR

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB); Arslanbucak Mahallesi’nin içme suyu ve kanalizasyon sorununu tamamıyla çözüme kavuşturacak 27,5 km’lik dev bir yatırım hamlesindeki çalışmalarını dur durak demeden sürdürüyor. Çalışmalara başlayalı henüz 45 gün olmadan içme suyu hattının bin beş, kanalizasyon hattının ise iki bin metresi tamamlandı.

21 Şubat 2012 Salı 13:23
GATAB SORUNLARI ÇÖZMEYE DEVAM EDİYOR
 Kemerlilerin beklenti ve ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam eden GATAB, Arslanbucak’ta vatandaşların talepleri doğrultusunda startını verdiği altyapı yatırımı hamlesindeki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 27,5 km.’lik hat boyunca bölgenin kanalizasyon ve içme suyu hatları çözüme kavuşturulmasının hedeflendiği proje 2,5 trilyonluk yatırım tutarıyla da dikkat çekiyor.

Çalışmalar Sorunsuz İlerliyor… GATAB; proje kapsamında 3 bin 500 aboneyi kapsayacak 17 bin metre’lik içme suyu hattı ve 10 bin 500 metre’lik kanalizasyon hattı gerçekleştirecek.  Mayıs ayı başında bitirilmesi planlanan proje sayesinde bölgenin altyapısı hem modern ve sağlıklı bir hale gelecek. Proje sayesinde fosseptik çukurları iptal edilerek yer altı sularına karışması engellenecek. Ayrıca proje tamamlandığında kötü kokular ortadan kalkacak ve sinekler başta olmak üzere zararlıların yuva yapması engellenecek.

Yeni yıl itibariyle çalışmaların hız verildiği projede 17 bin metrelik içme suyu hattının 2 bin metresi ve 10 bin 500 metre kanalizasyon hattının ise 2 bin 500 metrelik hattı tamamlandı.  Kemer’in en önemli ve yerleşimin yoğun olduğu Arslanbucak mahallesinin rahat bir nefes aldırılmasının hedeflendiği projenin çalışmalarıyla ilgili olarak GATAB Başkanı Yusuf Üras,  “Proje tamamlandığında Arslanbucak’ta imarlı bölgedeki boş olan parsellerde dahi içme suyu ve kanalizasyon altyapısı hazır hale getirilecek. Bölge halkının değişen ve yenilenen altyapısıyla uzun yıllar rahat etmesi için ilgili kurumlarla da koordineli şekilde çalışıyoruz. Ekiplerimiz belirlenen plan dâhilinde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Sorun Varsa GATAB Çözer… Yeni yağmur suyu tahliye hattı ve içme suyu hatlarının döşendiği proje kapsamında çalışmalarda GATAB ekipleri hafta sonu da çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Üras, Arslanbucak’taki altyapı çalışmalarının teknolojiye uygun olarak sürdüğünün de altını çizerek sözlerini şöyle noktaladı: “ Kemer’in çehresini değiştirmek için, Kemer’in gelişimi ve değişimi için çalışmalarımız başta altyapı yatırımları olmak üzere her alanda sürüyor. Hizmet odaklı iş anlayışımızla Kemerlilerin beklenti ve isteklerine cevap vermeye devam ediyoruz devam da edeceğiz. Kemerli çözüm istediği her noktada ve konuda bize başvurabilir, sorun varsa GATAB çözer”

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV