30 Nisan 2012 Pazartesi

KEMER NÜRNBERG'DE HER YERDE

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Eşi Neşe Gül Nürnberg Turizm Fuarının 1. günü akşamı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Orta Frankonya Türk Alman İşadamları Derneğinin ( TIAD ) davetlisi olarak bu derneğin Yeni Yıl Resepsiyonuna katıldı ve burada derneğin yönetim kurulu üyelerine ve Schwabach Belediyesi 2. Başkanı Roland OESER'e Türkiye ve Almanya arasındaki Kültürel ve Ticari ilişlkilere yapmış oldukları katkılardan dolayı birer plaket verdi.

01 Mart 2012 Perşembe 19:39
KEMER NÜRNBERG'DE HER YERDE
 TIAD Başkanı Emre HIZLI ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan GÜL çifti, resepsiyona katılan Türk ve Alman  işadamları, bürokrat, bilim adamları ve sanatçılarla uzun uzun sohbet ederek Kemer ve Türk turizmi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

     Daha önce "Orta Frankonya Türk Alman İş Adamları Derneği" olan derneğin adının tüzük değişikliği yapılarak, " Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk Alman İş Adamları Derneği" olarak değişmesinin duyrulması ve T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu ve  Federal Göç ve Mülteciler Dairesi Başkanlığı, Federal Çalışma Ajansı Bavyera Bölge Müdürlüğü, orta Frankonya Sanayi ve Ticaret Odası, Orta Frankonya Zanaatkarlar Odası ile Nürnberg Metropol Bölgesi Ekonomi Altyapı Forumu ve TIAD tarafından " İşbirliği Protokolü"nün imzalanması töreni sebebiyle yapılan resepsiyona Türkiyenin Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil ve yapılan işbirliği protoklünde isimleri bulunan kuruluşların başkanları ve genel müdürleri de katıldı.

     Burada katılımcılara kısa bir konuşma yapan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; Türk Turizmin son zamanlarda büyük aşama kaydettiğini ve bunda da en büyük payın Antalya bölgesindeki yatırımcı ve kurumların olduğunu belirtti. Son birkaç yıldır Antalya bölgesinin de parlayan yıldızının tekrar KEMER olduğunu belirten Başkan Gül;  1990 ve 2000 yılları arasındaki Kemer'in çok farklı olduğunu bildiklerini ve o dönemde kendilerinin çabaları sonucu bunun gerçekleştiğini fakat 2000 yılından sonra Kemer'in yurtdışı ve yurtiçinde yeterince tanıtımının yapılmadığını, gelen misafirlere yeterince ilgi gösterilmediğini, 10 yıl sonra tekrar göreve gelir gelmez bu konulardaki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını ve uzun yıllar tanıtım standı açılmayan Nürnberg Turizm Fuarında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da görkemli bir stand açarak bu konuda ne kadar samimi ve istekli olduklarının altını çizdi. Katılımcıların yoğun ilgisi ve sorularıyla karşılaşan Gül çifti Kemer'e gösterilen ilgiden oldukça memnun oldular.   


Anahtar Kelimeler: KEMER NÜRNBERG'DE HER YERDE

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Cep Telefonunuz İle Görüntülü Konuşabiliyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
sevgiplatformu ruya tabirleri Kodu Baslangici --> sevgiplatformu ruya tabirleri Kodu Bitisi -->

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV