14 Ağustos 2012 Salı

Kumluca Arıtma Tesisinde Kapasite İki Katına Çıkartılıyor‏

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay’la, tesiste yürütülen inşaat çalışmaların yerinde inceledi.

02 Şubat 2012 Perşembe 14:51
Kumluca Arıtma Tesisinde Kapasite İki Katına Çıkartılıyor‏
 Arıtma sorumlusu Çevre Yüksek Mühendisi Tamer Aksu Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay’a çalışmaların gidişat hakkında bilgi verdi.
Kumluca arıtma tesisi hakkında vaziyet bilgileri şu şeklilde verildi:

·           Kumluca Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde, Beykonak ve Mavikent beldelerinin fosseptik sorunlarına çözüm sağlayacak ikinci kademe inşaatı başlatıldı.

·           2008 yılında faaliyete başlayan Arıtma Tesisinin mevcut haliyle kapasitesi günlük 8672 m3 yaklaşık 50 bin eş değer nüfusun atık suyunu arıtacak kapasitededir.

·           İkinci kademenin yapılmasının amacı ise Kumluca’dan sonra Beykonak ve Mavikent beldelerinin de fosseptik ve atık sularına çözüm sağlamaktır.

·           Tesis deki ikinci kademe inşaatını İller Bankasının yaptığı ihaleyi kazanan Yalçın Yapı Endüstri Ticaret ve Nakliyat Ltd. Şti. firması sürdürüyor.

·           Tesiste ek olarak 2 adet havalandırma havuzu, 2 adet çökertme havuzu, 2 adet Blower binası, 1 adet geri devir ve fazla çamur terfi merkezi inşa edilecek.

·           İnşaat tamamlandığında Arıtma Tesisinin kapasitesi günlük 17344 m3 yani 100 bin eş değer nüfusa hizmet edecek.

·           İhale bedeli yaklaşık 2,6 Milyon Türk Lirası.

·           İkinci kademe inşası Temmuz ayında tamamlanacak.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV