15 Aralık 2012 Cumartesi

İbrahim MASLAK Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İbrahim MASLAK Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Basın bildirisi aynen şöyle;

03 Şubat 2012 Cuma 19:37
İbrahim MASLAK Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 PEYGAMBER EFENDİMİZİN DOĞUŞU İNSANLIK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ OLAYIDIR

 “ Peygamber efendimizin doğuşu Elbette insanlık tarihinin en büyük olayıdır.Cenab-ı Allah’ın en büyük rahmetidir.Bütün insanların Dünya ve Ahiret Saadetlerinin göstericisi olarak Allah en büyük rahmetini böylece  insanlara lütfetmiştir. Efendimiz a.s Sadece Müslümanlara değil Bütün insanlara değil, Bütün alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Cenab-ı Allah Bizi onun yolundan izinden şefaatinden ayırmasın. Tarihi incelediğimiz zaman onun nasıl vahşi bir topluluk içerisinde ne büyük felaketler arasında dünyaya gelmiş olduğunu açıkça görüyoruz. Çocuklarını diri diri gömen bir topluluk içerisinden insanlığa en büyük desteği verecek, en büyük saadeti getirecek çığırı o açmıştır, Yolu o göstermiştir. Nuru ile bütün alemi aydınlatmıştır. Düşününüz onun talebesi olduğu içindir ki Hz. Ömer efendimiz Kudüs ü feth ettiği zaman çiçeklerle karşılanmış ve bütün halk tarafından kendisine sevgi gösterilmiş o da herkese eşit muamele ederek insan haklarını tanımıştır. Onun yolunda izinde olduğu için Sultan Fatih İstanbul u feth ettikten sonra Bütün herkese insan haklarını tanımıştır. Onun yolunda olduğu için Selahattin Eyyubi Kudüs ü kurtardıktan sonra Siz geçen sefer geldiğiniz zaman burada yüz bin Müslüman’ı katlettiniz bende şimdi sizden iki yüz bin hıristiyanı katledeceğim dememiştir. Tam tersine ben Müslüman’ım Ben efendimiz a.s ‘ın izindeyim hepinizi affediyorum demiştir. Çünkü Peygamberimiz Mekke’nin fethinde en güzel örneği vermiş en büyük İslam düşmanlığı yapan insanları bile affetmiş ve herkesin insan hakkını temin etmiştir.
         İşte böylesine geri bir topluluğun içerisinde geldiği halde En büyük ilerililikleri en büyük aydınlıkları En büyük nuru orta yere koyan efendimizin doğuşu elbette insanlık tarihinin en önemli olayıdır.Bu münasebetle Cenab-ı Allahtan efendimizin en çok memnun olduğu ümmetinden olmamızı bize nasip etmesini diliyorum. Tüm milletimizin ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyor, milletimiz, islam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV