01 Temmuz 2012 Pazar

MANAVGAT’LI EKMEKÇİLER VE PASTACILAR YARIŞTI

Manavgat Aşçılar Derneği (MAD) geleneksel hale gelen 3. Ekmek ve Pastacılar Yarışması Birlik Ekmek binasında gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Birlik Ekmek binasında, Ülker Eksper Gıda ve Aktif EDT Gıda sponsorluğu ile gerçekleştirilen yarışma renkli ve çekişmeli geçti. 2 gün ve 2 etaptan oluşan yarışma 2. günün sonunda yapılan ödül töreni ile son buldu.

26 Şubat 2012 Pazar 10:57
MANAVGAT’LI EKMEKÇİLER VE PASTACILAR YARIŞTI

Manavgat Aşçılar Derneği(MAD)’nin son yıllarda geleneksel hale getirdiği etkinliklerden biri olan “3. Ekmek ve Pasta Yarışması” bu yıl yine Birlik Ekmek Fabrikası binasında gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda desteğini sürdürerek yarışmaların kendi imalat alanında yapılmasını sağlayarak Derneğe büyük katkı sağlayan Birlik Ekmek yanı sıra Ülker Eksper Gıda ve Aktif EDT Gıda’da sponsorluk ile destek veren firmalar oldular.

Çeşit Ekmekçilik ve Pasta Yarışması olmak üzere 2 kategoriden oluşan yarışma 2 gün sürdü.

Ekmek Yarışması;

1.Gün ekmek yarışması dalında sabah ve öğleden sonra olmak üzere 12 Otel mutfağından katılan yarışmacıların birlik Ekmek imalat yerinde hazırladıkları birbirinden farklı şekillerdeki ekmeklerin sunumu sonrası, Pınar Bayrak (Manavgat Turizm Otelcilik Meslek Lisesi), Süleyman Akyüz (Ülker Eksper Gıda Bölge Müdürü ), Nadir Kılıçcı (Aktif EDT Gıda Bölge Müdürü), Birol Tuncel (Manavgat İlçe Tarım Gıda Müdürü), Metin Irmakcan (Akdeniz Pastacılar Derneği Başkanı)  ve Hamza Yalçın (Trendy Hotels Yiyecek İçecek Koordinatörü ve TGYD eş Başkanı)’dan oluşan 6 kişilik jüri heyeti  değerlendirme yaptı.

Pasta Yarışması;

2.gün pasta yarışması dalında 13 Otel Mutfağından katılan yarışmacıların yine aynı şekilde Birlik Ekmek imalat alanında Ülker Eksper Gıda’nın malzemeleri ile hazırladıkları “Düğün Pastası” konseptindeki pastaları ile göz doldurdular. Yarışmacılar pastalarının sunumu sonrası bir gün önceki değerlendirme yapan jüri üyelerinin değerlendirmesine geçildi.

İkinci gün pasta yarışması için pastacıların imalatta geçirdikleri süre içerisinde destek için gelen çok sayıda aşçı dışarıda heyecan ile sunum ve değerlendirmeyi bekleyerek yarışmacılara destek oldular.

Ödül töreninde hazır bulunan Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu kısa bir konuşma yaptı. Kaymakam Bulgurlu konuşmasında Aşçılığın ve Manavgat Aşçılar Derneğini faaliyetlerin den dolayı kutlarken ”Bu tür yarışmalarda kaybeden yoktur, herkes birinci” dedi.

Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı İsmail Karataş’ın teşekkür konuşmasında; “Geleneksel hale getirdiğimiz etkinliklerden bir olan Ekmek ve Pasta yarışmasında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda bizleri yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarım başta olmak üzere yarışmadaki sponsorlukları ile bizlere destek olan Birlik Ekmek, Ülker Eksper Gıda ve Aktif EDT gıda yetkililerine teşekkür eder saygılarıma sunarım.” Dedi.

Konuşmaların ardından Ödül Dağıtımına geçildi.

1. gün gerçekleştirilen Çeşitli Ekmek yarışmasında dereceye girenler şöyle;

1- Davut Arslan - Hane Group Hotel,

2- Onur Can- Starlight Convention Hotel,

3- Ömer Sincan - Villa Side Residence,

Mansiyon Ödülü- Cevat Atmeşe  - Sea World Hotel


2.gün gerçekleştirilen Pasta yarışmasında dereceye girenler şöyle;

1- Bülent Öztürk- Sueno Beach Hotel,

2- Hakan Yargı - Starlıght Convention Hotel,

3- Mehmet Nuri Kurt- Pegasus World Hotel,

Mansiyon Ödülü- Murat Sazkaya- Club Alibey Hotel

 

Yarışmacılara madalyalarının yanı sıra Birincilere 1.500 TL., İkincilere  1.000 TL., Üçüncülere 750 TL. ve Dördüncülere 500 TL. Para ödülü verildi. İki etapta yarışmaya katılan 25 yarışmacıya katılım sertifikası verildikten sonra Yarışmacılar, Şefleri, Sponsor Firmalar ve Manavgat Aşçılar Derneği Yönetimi olarak Toplu Fotoğraf çekimi ile yarışma sona erdi.

 

1.    1. Gün Ekmek Yarışması Katılımcı Listesi;

 

1-      İsmail Kapan      - Cyrstal Admira Hotel

2-      Yusuf Gülmez   - Royal Dragon Hotel

3-      Ali Şahin              - Cyrstal Pallace Hotel

4-      Ömer Sincan      - Villa Side Residence

5-      İsmail Nas           - Selge Beach Hotel

6-      Şeref Kara          - Sueno Beach Hotel

7-      Mahmut Caylak    - Seamelia Beah Hotel

8-      Onur Can            - Starlight Convention Hotel

9-      İdris Öztürk        - Hemera Resort Hotel

10-  Cevat Atmeşe   - Sea World Hotel

11-  Emrah Toppınar- Club Alibey Hotel

12-  Davut Arslan      - Hane Group

2.    2. Gün Pasta Yarışması Katılımcı Listesi;

 

13-  Mustafa Kemal Özcan   - Hane Group Hotels

14-  Hüseyin Belli                     - Side Prenses Hotel

15-  Murat Sazkaya                   - Club Alibey Hotel

16-  Serkan Akyüz                    - Selge Beach Hotel

17-  Cahit Kader                       - Hemera Resort Hotel

18-  Mehmet Nuri Kurt              - Pegasus World Hotel

19-  Harun Baran                      - Blue Waters Hotel

20-  Özgür Ataseven                 - Side Villa Hotel             

21-  Ramazan Temiz                 - Sea World Hotel

22-  Hakan Yargı                       - Starlıght Convention Hotel

23-  Seyit Ahmet Güven            - Seamelia Hotel

24-  Bülent Öztürk                    - Sueno Beach Hotel

25-  Durmuş Bulut                    - Cyrstal Admira Hotel


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV