11 Ekim 2012 Perşembe

Maslak bir basın bildirisi yayınlayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İbrahim MASLAK bir basın bildirisi yayınlayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

10 Ocak 2012 Salı 17:45
Maslak  bir basın bildirisi  yayınlayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.
 Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İbrahim Maslak mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Gazetecilik oldukça zor ve çok önemli bir görevdir. Gazetecilik, toplumun haber alma ihtiyacını gidermektir. Bazılarının hoşuna gitmeyecek, hesabına gelmeyecek gerçekleri yazmaktır.Ülkemizdeki demokratikleşme sürecine önemli bir işlerlik kazandıran, halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında bu görevi yürüten güçlükle gazete çıkaran, yayıncılık yapan arkadaşlarımızın çabalarını takdire şayan bulmaktayım. Toplumsal hayattaki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, insanlara haber/bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren ve aynı zamanda haberciliğin yanında ciddi bir eğitim işlevini de yerine getiren basınımızın sorumlulukları son derece ağırdır. Gazetecilerin çalışma şartlarının tüm Türkiye 'de daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması, kuşkusuz medyamıza güç kazandıracaktır.

      Her zaman kuruluşlarla halkımız arasında köprü olan basınımız, zaman zaman hayati tehlikelerle karşı karşıya kalmış olsa dahi kalemini ve objektifini hep gerçeğe ve tarafsızlığa ayarlamış demokrasi, insan hakları, adalet gibi, bir insanın en temel haklarının tesisi için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir. Halkın çıkarlarını savunan, önemli konularda kamuoyu oluşturan, ilkeleri ışığında görevini sürdüren bağımsız ve güçlü basınımız, demokrasi için vazgeçilmez öneme sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle Toplumumuzun bilgi ve haber almasında önemli rol oynayan başta Manavgat Basınımız olmak üzere Tüm yazılı ve görsel Basın mensubu değerli arkadaşlarımızın  Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Saygılarımla.

İbrahim MASLAK

Saadet Partisi Manavgat İlçe Bşk.  

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden Hangisi Daha Çok Antalya İçin Çaba Sarf Ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV