09 Temmuz 2012 Pazartesi

Muratpaşa’da rekor kan bağışı

Muratpaşa Belediyesi’nin Türk Kızılay’ı ile birlikte gerçekleştirdiği “Muratpaşa’da Kan Ver Hayat Ver” kan bağışı kampanyasında 105 ünite ile Antalya merkezde 2012 yılının rekoru kırıldı.

05 Haziran 2012 Salı 11:40
Muratpaşa’da rekor kan bağışı
 Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Antalya Şubesi’nin “Muratpaşa’da Kan Ver Hayat Ver” sloganıyla düzenlediği kan bağışı kampanyasına, Antalyalılar büyük ilgi gösterdi. Muratpaşa Belediyesi yanı Kent Meydanı’nda kan bağışı tırına gelen gönüllü vatandaşlar, toplamda 105 ünite ile 2012 yılında Antalya merkezde 1 günde toplanan en yüksek kan bağışı miktarına imza attılar.  Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de kan bağışlayarak kampanyaya destek oldu. Yıllardır kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ve kan bağışının çok sayıda hastaya umut ışığı olduğunu belirten Başkan Evcilmen, “Muratpaşa Belediyesi olarak kan bağışı kampanyalarını sürekli destekliyoruz. Bu kampanya için doğrudan kan bağışlayarak destek veren tüm çalışanlarımızı, meclis üyelerimizi ve vatandaşlarımızı kutluyorum, Kan vererek ileriye dönük bir hayatı kurtarma adına ulvi bir yaklaşım gösterdiler. İleride bir gün bizim de kana gereksinimiz olabilir. Bu geleneği bundan sonraki yıllarda da sürdürmek istiyoruz” dedi.

Türk Kızılay’ı Antalya Kan Bağış Merkezi adına kan bağışlayan tüm belediye çalışanları ile vatandaşlara teşekkür eden Batı Akdeniz Kan Bağış Merkezi Müdürü Doktor Tolga Temel “Topluma örnek olması açısından bu tür kan bağışı kampanyaları çok önemli. Türkiye’de hastane sayısı olarak beşinci sıradayız. Bu da bir takım ihtiyaçlarımızı arttırıyor. Yine organ nakilleri kentimizi bir marka haline getirdi. Bunların hepsi de kanla mümkün. Kan yerine yapılmış bir ilaç yok. Kan bu nedenle aynı zamanda hayat. Kan bağışlayarak bir hayat kurtarmaya çalışan gönüllü kan bağışçılarımıza, Türk Kızılay’ı ve ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum” dedi. Batı Akdeniz Kan Bağış Merkezi Müdürü Doktor Tolga Temel Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e desteği nedeniyle teşekkür plaketi sundu. Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Muzaffer Türe de, “Muratpaşa’da Kan Ver Hayat Ver” sloganıyla gerçekleştirilen kampanyada 105 ünite kan ile 2012 yılının ilk altı ayının rekorunun kırıldığını belirtti ve gönüllülere teşekkür etti.


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV