16 Haziran 2012 Cumartesi

Deniz Baykal Resmine Devrim Kök'ten Açıklama

CHP Antalya il Başkanı Devrim Kök, kamuoyunda gündemde tutulan "Deniz Baykal resmi" ile ilgili bir açıklamada bulundu.

12 Haziran 2012 Salı 08:37
Deniz Baykal Resmine Devrim Kök'ten Açıklama
 Devrin Kök, "Seçildiğimiz günden bu yana, Sayın Eski Genel Başkanımız Antalya Milletvekilimiz Deniz Baykal’ın İl Başkanlığı makam odasındaki resmi ve havaalanında karşılanıp karşılanmamasıyla ilgili bir spekülasyon sürekli gündemde tutulmaya,  şahsım ve yönetimim üzerinde manevi baskı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

 

Şahsım ve yönetimim anlayış olarak tamamen dışa dönük, halkın sorunlarını esas alan seçime hazırlık niteliğinde çalışmalara yönelmek istemekteyiz. Yukarıdaki tartışmanın sürdürülmesi siyasi rekabette partimizi geride bırakacak ve gereksiz gündem oluşturacaktır.

 

Bir daha mecbur kalmamak ve son kez olması dileğiyle “resim” ve “karşılama” konusunda tamamen parti tüzüğünü esas alan değerlendirmemiz aşağıdaki gibidir:

 

1-      Sayın Eski Genel Başkanımızın resmi, İl Başkanlığı makamının tam arkasında, mevcut genel başkanımızla eşit ebatta, daha geniş açılı görünümdeyken, tüzüksel hiyerarşiye uygun olarak buradan kaldırılmış ve eski genel başkanlarımızın resimlerinin sıralı vaziyette olduğu kısma asılmıştır.

 

2-      Başta sayın eski Genel Başkanımız Deniz Baykal olmak üzere, bütün Antalya milletvekillerimizle önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi, yerel seçimler ve genel seçimlere yönelik olarak birlikte çalışma irademiz tamdır. Ancak; havaalanı karşılamaları parti tüzüğüne uygun olarak, partimizin yönetim hiyerarşisi esas alınarak yapılacak olup, istisnai haller dışında Sayın Genel Başkanımıza münhasıran gerçekleşecektir. Antalya milletvekillerimizi isteyen partililerimiz havaalanında karşılayabilirler. Bundan memnuniyet duyarız. Ancak İl Başkanlığı olarak Antalya milletvekillerimize yönelik olarak, havaalanında karşılama programı yapmamız söz konusu değildir.

   

Gündemde tutulan her iki konuyla (resim ve karışama) ilgili tutumumuz parti tüzüğü esas alınarak belirlenmiş olup, bir an önce dışa dönük, halkın sorunları esas alan çalışmalarımıza yönelmek istemekteyiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz." dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV