01 Temmuz 2012 Pazar

Kemer ve Beldibi Esnafı: 'Sezon Sonuna Çoğu Esnaf Batma Noktasına Geleceğiz'

Kemer ve Beldibi Esnafı havaların bir türlü ısınmaması, alım gücü yüksek turistlerin acenteler tarafından adeta kendilerinden kaçırılması, yüksek kira Ücretleri ve Yunanistanın kriz nedeniyle fiyatları aşağıya çekmesinden kaynaklanan Rus ve Alman Turist sayısındaki azalma nedeniyle sıkıntı günler geçiriyorlar.

29 Mayıs 2012 Salı 00:51
Kemer ve Beldibi Esnafı: 'Sezon Sonuna Çoğu Esnaf Batma Noktasına Geleceğiz'
 Kemer ve Beldibi Esnafı geçen seneye göre işlerinde % 70 azalma olduğunu belirterek azalmanın nedenleri olarak havaların bir türlü ısınmaması, alım gücü yüksek turistlerin acenteler tarafından adeta kendilerinden kaçırılması, Yunanistanın kriz nedeniyle fiyatları aşağıya çekmesinden kaynaklanan Rus ve Alman Turist sayısındaki azalma olduğunu belirtiyorlar.

Görüşlerini aldığımız Kemer ve Beldibi Esnafı ayrıca Kepenk kapatma noktasına geldiklerini belirterek; "Siftah yapmadan dükkan kapatıyoruz. Yıllık 50 bin, 100 bin Euro kira veriyoruz. Mayıs sonuna geldik. Oellerdeki doluluk oranı % 40'larda, zaten çarşıya inen müşterilerinde alım gücü belli, alım gücü yüksek zengin müşterileride acenteler büyük Center'lara götürüyorlar. Ytkililer bizim gibi çarşı esnafını bu tür Center ve AVM'lere daha ne kadar ezdirmeye devam edecekler. Canımıza tak etti artık. Kepenk kapatacak konuma geldik. Sezon sonunda çoğu esnaf batma noktasına gelecek. Zaten önümüzde kaldı 2.5 ay, ne kazanacağız da kira verip evimize ekmek götürüceğiz" diyerek yetkililerin Kemer ve Beldibi Esnafının sorunlarına bir an önce çözüm üretmesini istediler.Antalya (AHA) 28.05.2012, Hüseyin ERGİN

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV