17 Haziran 2012 Pazar

Hüsnü Karakaş’a spor temalı park

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeyi amatör spor şehri yapma amacına uygun bir şekilde mahallelere spor parklar inşa ediyor.

14 Haziran 2012 Perşembe 09:54
Hüsnü Karakaş’a spor temalı park
 Kepez Belediyesi, 90 bin öğrencinin bulunduğu ilçede gençleri ve çocukları, kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı bir neslin yetişmesi amacıyla spor tesislerinin yapılmasına büyük önem veriyor. Bu amaçla parkların içerisine futbol ve basketbol sahaları yapılarak, gençler ve çocuklar yaşadıkları mahallelerde sporla buluşturuluyor. 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Türkiye’nin yarınları olarak gördüğü gençlerin ve çocukların enerjilerini atabilecekleri, spor yapabilecekleri tesislerin sayısını artırıyor. İlçedeki dört ayrı bölgeye çadır tarzı spor salonu kazandıran Tütüncü, spor temalı park hizmetiyle de daha fazla kişinin spor yapmasına imkân sağlıyor. Duraliler Mahallesi’nden sonra bir spor temalı park da Hüsnü Karakaş Mahallesi’ne kazandırılıyor. 

Önce yollar şimdi parklar yapılıyor 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, içerisinde basketbol sahası ve zemininde kırmızı toprak kullanılacak olan futbol sahasının yer aldığı 2 dönümden oluşan parkın yapımına başlandı. Parkta yer alacak olan açık hava spor aletleriyle mahalleli kadınlara da spor yapma imkânı sunulacak. 
İmarlı yolların açıldığı mahallede, yeşil alanların imar planındaki amacına uygun hale getirileceğini bildiren Başkan Hakan Tütüncü, mahallede açılan yolların asfaltlanacağını, yeni parkların yapımının da devam edeceğini kaydetti. 

Kepez spor ilçesi oluyor

İlçeyi amatör spor şehri yapma amaçlarına uygun şekilde mahalleleri spor tesisleriyle donattıklarını söyleyen Başkan Tütüncü, tesisleşme, amatör sporlara yönelik turnuvalarla Kepez’in spor şehri haline geldiğinin altını çizdi.
Tütüncü, 4 adet çadır spor salonunu, Kepez Belediyesi Spor Salonu’nu ve Kepezpark Varsak projesinde yer alan olimpik yüzme havuzunu, iki adet futbol sahasını ve 3 adet basketbol sahasını da gençlere ve çocuklara armağan ettiklerini belirtti. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Antalya Milletvekillerinden hangisi daha çok Antalya için çaba sarf ediyor?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV