06 Aralık 2012 Perşembe

MATAB’DA DİJİTAL ARŞİVLEME

Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (MATAB) tarafından Pro Bilişim Teknoloji Servisi desteğiyle 2012 yılı Kasım ayı içerisinde başlatılan arşiv taramasının, dijital sisteme aktarılması işlemi ile saklanması gerekli bilgi, belge ve dosyaların daha çabuk ulaşılabilmesi için ayıklanması çalışmalarına başlandı.

03 Aralık 2012 Pazartesi 18:21
MATAB’DA DİJİTAL ARŞİVLEME
 Arşiv çalışmaları kapsamında Mali işler birimi, Teknik işler ve Yazı işleri gibi birimlerin tüm arşivlerindeki dosya envanteri çıkarılarak, dijital sisteme aktarıldı. Pro Bilişim Teknoloji Servisi desteği ile gerçekleştirilen dijital arşivleme, firmanın Akdeniz Bölgesi’ndeki tek firma ve aynı zamanda Antalya merkezli bir firma olması ile dikkat çekiyor.

 

Doğuşkent Belediyesi, Gebiz Belediyesi, Evrenseki ve Belkıs Belediyesi gibi bir çok kuruma hizmet verdiklerini dile getiren firma yetkilisi İsmail Tuncay Yılmaz “Dijital arşivleme sayesinde çalışmalar tamamlandığında fuzuli yer işgali sona ermiş, bilgilere daha sağlıklı ulaşım gerçekleşmiş olacak.” Dedi. Matab’ da yürütülen çalışmaları da 2013 yılı ocak ayında bitirmeyi hedeflediklerini belirtti. 

 

Çevreyi Yok Etmeyelim.

 

Matab’ın dijital arşivleme ile çevreyi korumayı ve hizmet kalitesini arttırmayı hedeflediğini belirten Birlik Başkanı Recep Barut, “İşlerin artık evrak ve kağıt olmadan yapılabilir hale geldiğini, buna rağmen milyonlarca ağacın bu iş için kesildiğini, yeşili korumaya çalışırken çevreyi yok etmeye devam ediyoruz. Bu yüzden her kurumun dijital arşivleme sistemine geçmesi gerekmektedir.” Dedi.

 

Dijital arşivleme sayesinde geçmiş verilere çok daha rahat bir şekilde ulaşılmasının yanında çevreyi korumaya yönelik bir adım daha atılmış olacaktır.

 

 MATAB dijital arşivleme sistemi 2005/7 sayılı Standart Dosya Planı Konulu Başbakanlık Genelgesine uygun arşiv düzenlemesi 20.11.2008 5812 Tebligat kanunu gereğince ISO 9001.2008 Kalite Yönetim Sistemi adına yapılmış kurumsallaşma hareketidir.


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olmalı?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV