Home Kemer’de 2 trafik kazası, 1 ölü

Kemer’de 2 trafik kazası, 1 ölü

İkinci kaza da Çamyuva Beldesine Bağlı Sarıören Mahallesi üzerinden geçen ana yol üzerinde bir servis aracı ile odun yüklü bir kamyon çarpıştı. Kazada maddi hasar dışında bir durum bulunmazken iki kazanın da nedeni Karayolları’nın başlattığı yol çalışmasından doğan dikkat bozukluğu olarak dile getirildi.

22 yaşında Beldibi’nde bir otelde mini bar sorumlusu olarak çalışan Metin Çolak, işyeri servisinden inerek yolun karşısında bulunan bir akrabasının iş yerine bir eşyasını bırakarak geri dönmek istediği sırada yolun tek yönlüğü olduğunu zannederek Kumluca tarafına bakması ve Kemer istikametinden gelen aracı fark etmemesi üzerine feci şekilde can verdi.  Bir anda yola atlayan 22 yaşındaki Metin Çolak’ı fark etmeden yoluna devam eden 33 yaşındaki bir kargo şirketinin çalışanı Cihan Akyalçın, Çolak’ın 34 ZZ 4046 plakalı kamyonetin aynasına asılması ile 50-60 metre sonra aracını durdurabildi. Boynu kırılan 22 yaşındaki Metin Çolak olay yerinde can verirken, şoför Akyalçın da olayın şokunu üzerinden atamadı. Çolak’ın yakınları ve durumu öğrenen Jandarma ekipleri anında olay yerinde gerekli önlemi alarak ikinci bir kaza olmamasını önlediler.

Adıyaman’dan Kemer’e gelerek çalışmaya başlayan 2 kardeşten 22 yaşındaki Metin Çolak’ın cansız bedeni başında sinir krizi geçiren diğer kardeşi İrfan Çolak güçlükle sakinleştirildi. Daha sonra hayatını kaybeden Çolak’ın yanlarında yaşadığı Halası Selvi Çolak da yeğeni İrfan Çolak’a sarılarak “Keşke gelmeseydiniz buraya” diye ağıtlar yaktı.

Metin Çolak’ın cansız bedeni yaklaşık 1saat olay yerinde savcının gelmesi için bekletildi. Cesedi yol ortasında gören yakınları daha fazla acı çekti. Metin Çolak’ın asfaltta yatan cansız bedeni uzun süren incelemenin ardından Tekirova Belediyesi Cenaze Aracı ile Kemer Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Tekirova Beldesi’ndeki kazayı haber yapan basın mensupları dönüşte aynı yol üzerinde başka bir kazayla karşılaştı. Çamyuva Beldesi Sarıören Mahallesi üzerinden geçen anayoldaki şerit değişiklikleri nedeni ile servis aracının sürücüsü tek yöne bakarak yola çıktı. Diğer taraftan ve aynı yoldan Kumluca istikametinden gelen odun yüklü Mustafa Aksoy yönetimindeki 07 TL 420 plakalı kamyonu fark etmeyerek çarpan 58 ND 050 Plakalı servis şoförü son olarak dur tabelasına çarparak durabildi. Kazada ölen ya da yaralanan bulunmazken maddi hasarın ise ağır olduğu tespit edildi.

Her iki kazada da o bölgede oturan vatandaşlar tepkili; Vatandaşlar, yetkililerin Antalya-Kumluca yolunun özellikle yaz aylarında boydan boya ne kadar işlek olduğunu bilmesine rağmen böyle bir çalışmaya tam da yaz sezonunda başlamasına sitem etti. Günde çok sayıda kazanın eşiğinden dönüldüğünü de hatırlatan vatandaşlar çalışmaların bir an önce son bulmasını istedi.