Home Aksu Semt Polikliniğimiz halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir

Aksu Semt Polikliniğimiz halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir

Kaliteli, güvenilir, ulaşılabilir sağlık hizmetleri, güler yüzlü ve deneyimli personelleri ile Aksu Semt Polikliniğimiz halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Pazartesi gününden itibaren eski Aksu Belediyesi binasında hizmet veren Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Aksu Semt Polikliniği, poliklinikleri ve 7/24 acil servisi ile iki aydır (Şubat-Mart) bölge halkına hizmet vermektedir. Arı sokması şikayeti ile gelen ilk hastadan bugüne kadar geçen iki aylık süreçte Aksu Semt Polikliniği’nin acil servisine toplam 8 bin 150 kişi müracaat etmiştir.

Dahiliye, Kulak Burun Boğaz, Cildiye, Üroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Nöroloji, Fizik Tedavi, Çocuk Hastalıkları ve Ortopedi poliklinikleri bulunan semt polikliniğimize açıldığı günden itibaren acil servis de dahil olmak üzere toplam 14 bin 780 hasta başvurmuştur. Semt polikliniğine başvurmak isteyen vatandaşlar, Alo 182 Randevu hattını arayarak ya da MHRS üzerinden başvurularını yapabilirler. Aksu Semt polikliniğinin açılması ile yine Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Sema Yazar Semt Polikliniğinin hasta yükünün hafiflemesi dolayısıyla da merkez hastanelerinin hasta yükünün azalması beklenmektedir.

Aksu Semt Polikliniği’nde bir sorumlu hemşire olmak üzere 11 hemşire, 10 tıbbi sekreter, 1 vezne memuru, 1 röntgen, 2 laboratuar teknisyeni ve 7 temizlik personeli çalışmaktadır. Kaliteli, güvenilir, ulaşılabilir sağlık hizmetleri, güler yüzlü ve deneyimli personelleri ile Aksu Semt Polikliniğimiz halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Yeni branşlarında yakın zamanda hizmet vermeye başlaması planlanmaktadır.

Ayrıca Eski Aksu Belediye binasının Aksu Semt Polikliniği olması noktasında vermiş  oldukları desteklerden dolayı Aksu Belediyesi’ne teşekkür ederiz.