Home KONSERVATUVARDAN, DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ’NDE 3 OYUN BİRDEN

KONSERVATUVARDAN, DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ’NDE 3 OYUN BİRDEN

Alanya Belediye Konservatuvarı öğrencileri geçen sene olduğu gibi bu sene de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında 3 ayrı oyun sahneye koyacaklar.

27 Mart sabahı Ali Taygun’un yazdığı “Masal Bahçesi“ adlı çocuk oyunu, Konservatuvar öğretim görevlilerinden Oğuz Tunç’un yönetmenliğinde öğrenciler tarafından sahnelenecek.

blankMarsha Norman’ın yazıp, yine Oguz Tunç’un sahneye koyacağı ikinci oyun ise “İyi Geceler Anne“… Oyun sara hastası bir genç kızın hayatından vazgeçişi sürecinde annesi ile çatışmasını işliyor. Saat 20.00 de başlayacak oyunun türü psikolojik dram olmasından dolayı çocukları etkileyebileceği düşünüldüğü için 16 yaş ve üzeri uygulaması bulunmaktadır. Oyunda Esra Tığlı Kutertan ve Mine Batur başrolleri paylaşıyor.

Dünya Tiyatrolar günü kapsamındaki üçüncü etkinlik ise 29 Mart saat 20.00 de sahnelenecek olan, Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, yurt içi ve yurt dışında defalarca sahnelenen “Boyacı“ adlı oyun… Oyun öncesi Tuncer Cücenoğlu kitap imzalamak ve okuyucuların sorularına yanıt vermek için aramızda olacak.

Murat Atak’ın yönetmenliğinde, Konservatuvar öğrencilerinin rol aldığı “ Boyacı “ 4 günlük kısa bir zaman içinde geçiyor. Maddi sorunları olan ve evlerinden atılan boyacının doktorun gömleğini giymesi, karısının da sekreter masasına oturması sırasında içeriye tesadüfen giren bir hastaya müdahale etmeleriyle gelişen oyun, kolay yoldan para kazanmaya çalışanların öyküsünü anlatıyor.

Alanya Belediye Konservatuvarı öğretim görevlileri ve öğrencilerinin sahneye koyacakları oyunlar Alanya Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak izlenebilecektir. Yer problemi yaşanmaması için oyunların öncesinde Kültür Merkezi danışmasından yer – sıra davetiyesi alınması zorunludur.