Home Antalya Haberleri ADALYA Vakfı’nda büyük buluşma

ADALYA Vakfı’nda büyük buluşma

404
0
blank

Muratpaşa’da dar gelirli ailelerinin çocuklarını bakmak üzere kreş yapmak hedefiyle yeniden yapılanan Muratpaşa Belediyesi ADALYA Vakfı, iş dünyasını bir araya getirdi.

Muratpaşa Belediyesi ADALYA Vakfı, iş dünyası temsilcileri ve yardımsever yurttaşlarla buluştu. Muratpaşa’da dar gelirli ailelerinin çocukları için kreş yapmak ve öğrencileri burs vermek hedefiyle yola çıktıklarını kaydeden Muratpaşa Belediye Başkanı ve ADALYA Vakfı Başkanı Ümit Uysal, The Marmara Otel’de yapılan kokteylde iş adamları ve yardımsever yurttaşlardan destek istedi. Eşi Ümran ve kızı Eylül ile geceye katılan Başkan Uysal, “Bir Yardım Bin Mutluluk” projesine ilk bağışı kendisi yaptı.

SOSYAL FARKI AZALTMAK İÇİN

Gecede yeniden oluşturulan ADALYA Vakfı Yönetim Kurulu’nu tanıtan Başkan Uysal, “Vakfımızı Sosyal iyileştirme amaçlı yeniden yapılandırdık. Vakıf yönetimimize hizmet vermek, ‘7 milyardan bir kişiyim. Ben bir sayı değilim. Bir şey yapmak istiyorum’ diyen insanlardan oluşturduk. Vakfımız Muratpaşamızın bölgeler arası gelir farkını ve sosyal yaşam farkını azaltmaya yönelik çabalar sarf etek üzere varlığını oluşturdu” diye konuştu.

İLK BAĞIŞ BAŞKAN UYSAL’DAN

Yardımseverlerin gönül rahatlığı ve güven içinde bağış yapabileceği bir kanal oluşturduklarını kaydeden Başkan Uysal, “Hesaplarımız her zaman açık ve şeffaf olacak kaynaklarımızı verimli kullanacağım. Biz çok şeyi değiştirebiliriz. Çok şeyi güzelleştirebiliriz” diyerek ADALYA Vakfına bağışta bulundu. Başkan Uysal daha sonra Semih Esen, Alaaddin Özuzun, Tufan Alpata, Serdar Akyüz ve Nuran Umdu’dan oluşan yeni yönetim kurulunu tanıttı ve ilk onursal üye Fulya Sarman’a teşekkür plaketi verdi.

İŞ DÜNYASI BU GECEDE BULUŞTU

Başkan Uysal, gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanan Bir Yardım Bin Mutluluk kısa filminin oyuncularına ve yönetmeni Hasan Ali Ünal’a da teşekkür etti.  Kokteylde gece boyunca piyona çalan çocuklar ise klasik müzik rüzgarı estirdi.  Geceye Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Türkiye Otelciler Fedarasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık’ın yanı sıra  Antalya iş dünyasının tanınmış iş adamlarından Ali Yılmaz, İbrahim Şencan, Nafiz Tanır, Ali Bahar gibi isimleri de katıldı.
blank