Home Antalya Halk Ekmek’den açıklama

Antalya Halk Ekmek’den açıklama

Antalya Halk Ekmek Fabrikası İşletme Müdürü Ayfer Bilgen yaptığı yazılı açıklamada, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında son teknoloji ile hijyenik şartlarda üretilen ekmeklerin satışlarının yapıldığı büfeler fabrika kontrolleri tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Öte yandan Halk Ekmek ürünlerinin dışında satış ve kötü amaç kullanımı yapanlar hakkında tutanak tutulmakta ve sözleşmeleri karşılıklı olarak sona erdirilmektedir.

Halk Ekmek Fabrikası 2006 yılından bu yana Antalyalılara son sistem el değmeden tamamen hijyenik ortamda üretilen ekmeklerin Halk’a ulaşımını sağlamaya devam ediyor.Hem yasal çerçevelere riayet ederek sağlıklı günlük ekmek ve çeşit ekmekler(Tam buğday,çavdar,çok tahıllı v.b) üretiyor, fiyat realitesini dengede tutmaya çalışarak merdiven altı üreticilerle mücadele ediyor, hem de uygun fiyatlarla sofralarda buluşmasını sağlıyor. Halk Ekmek Büfeleri, şehrin muhtelif noktalarında Büyükşehir Belediyesi ilgili Birimleri ve Zabıta Daire Başkanlığı ile ortak hareket ederek yerleştirilmiştir.. Büyüyen ve gelişen şehrin dinamizm yapısı da öngörülerek uygun yerlere konuşlandırılmış büfeler ile ilgili kimi zaman yapılan çok nadir yer şikayetleri Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ile koordinasyon değerlendirilmesinde bulunularak incelenip hizmetin aynı yerde sürüp sürmeyeceği ve uygunluğu konusuna göz atılmaktadır.
Şartlara uymayanlara fesih
Halk Ekmek Büfelerinde  Halk-Ekmek ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Tarafımız ile yapılan sözleşme de özellikle bu konulara önemle vurgu yapılmış olup sözleşmelerin buna göre imzalandığını belirtmek isteriz. Büfe kontrolleri satış müfettişlerimiz tarafından periyodik zamanlarda denetime tabi tutulmaktadır. Büfeler de sözü edilen çalışma koşul ve şartlarına uymayanların sözleşmeleri derhal fesih edildiği gibi vatandaşlarımız tarafından gelen talep ve beyanatlar üzerine de bu büfeler inceleme ve takibe alınmaktadır. Son olarak Kepez Kaymakamlığı önünde bulunan 22 No’lu Halk Ekmek Büfesi’nde Halk Ekmek ürünlerinin satışının dışında bir takım faaliyetlerin yürütüldüğü tespit edilmiş olup ilgili büfe ile sözleşmenin feshi kararı alınmıştır.
Büfeler yakın takipte
Vatandaşlarımızın hijyenik ve el değmeden üretilen sağlıklı ekmeği aynı hassasiyet ve titizlikle sofrasına götürülmesi duygusunun devam edebilmesi için, Halk Ekmek büfelerinin  devamlılığı kaçınılmazdır. Bu nedenle tarafımızdan yürütülen çalışmalar da öncelikle halkın sağlığı ve sağlıklı ekmek tüketimi göz önünde bulundurulmuşken Halk Ekmek satış noktalarında fotokopi makineleri, başvuru formların doldurulması ve diğer maddelerin satılması gibi konu asla kabul edilemez. Bu nedenle gerek vatandaşlarımız gerekse tarafımızdan yapılan tespitler sonucunda yapılan müdahaleler derhal işleme konulur,   ilgili yasal girişimler başlatılır. Bu işlemler yasal  prosedüre göre yürütülmesi nedeniyle sonuçlandırılması 10-15 günü bulabilmektedir. Tarafımıza iletilen şikayet ve beklentilerin derhal işleme koyulduğu ve bununla ilgili girişimlerde bulunduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.