Home ACAR’DAN ANTALYA’YA MEKTUP

ACAR’DAN ANTALYA’YA MEKTUP

CHP PM Üyesi ve Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Gürkut Acar, partililere bir mektup yazarak, bir dönem için destek istedi. Acar, “AKP’nin Türkiye’yi ekonomik ve sosyal yıkıma götürmesini engelleyecek tem güç CHP iktidarıdır” dedi.

            CHP’li Acar, 29 Mart’ta yapılacak ön seçim için CHP Antalya üyelerine bir mektup gönderdi.            

CHP’nin Cumhuriyeti kuran,  Cumhuriyet ışığını Türkiye’nin her köşesine taşıyan parti olduğunu kaydeden Acar, “Üreten, emeğin hakkını aldığı özgür Türkiye’yi gerçekleştirecek parti yine CHP’dir” dedi.

Milletvekilliği döneminde,Antalyave Türkiye’nin sorunlarını TBMM’ye taşıma, yurttaşlarımızın dertlerine çözüm arama çabasında olduğunu vurgulayan Acar, “TBMM’de yaptığım 200’ü aşkın konuşma, hazırladığım 100’e yakın araştırma önergesi ve kanun teklifi ile 600 soru önergesi bu çabanın ürünüdür. AKP iktidarının yandaş şirket Cengiz İnşaat’a Manavgat Oymapınar Barajı üzerinden aktardığı yaklaşık 15 Milyar TL’nin eski parayla 15 katrilyon liranın, gençlerimize iş, öğrencilerimize yurt sağlayacak projelere aktarılması için uğraştım” diye konuştu.

TELEFONUM HEP AÇIK OLDU

            TBMM’de kadınların haklarını korumak için Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na üye olduğunu, laiklik olmadan kadın hakkı olmayacağını her zaman ve her yerde haykırdığını kaydeden Acar, ayrıca bu dönemde CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle “Afyon(2 kez), Denizli,  Burdur, Bursa,  Isparta,  Van (2 kez), Diyarbakır, İstanbul (3 kez), Erzurum,  Kars, Iğdır, Ardahan, Yalova, Eskişehir” illerinde çalışmalar yaptığını vurguladı. Acar, şunları söyledi:

Partililerimizin ve Antalyalıhemşerileriminhep ulaşabildiği bir milletvekili olmaya çalıştım. Cep telefonumu (pili bitmediği sürece) asla kapatmadım, numarasını değiştirmedim. Yaklaşık 4 yıllık dönemde, Gazipaşa’dan Kaş’a  kadarAntalya’mızınbütün ilçelerini defalarca ziyaret ettim, dostlarla bir araya geldim. Amacım, Partimiz için,Antalya’mıziçin,Türkiye’miziçin en iyisini aramak oldu.”

29 MART’TA BİR DÖNEM İÇİN DESTEK

Acar, şöyle devam etti:

Türkiye bir kırılmanın eşiğindedir. AKP iktidarı ve yeminine sadık kalmayan Cumhurbaşkanı, ne yazık ki; Türkiye’yi bir uçuruma sürüklüyor. Anayasa, hukuk devleti ve adalet yerle bir edilmiştir. Ülkenin kıt kaynakları,  AKP iktidarının siyasi ömrünü uzatmak için yanlış projelere; Cumhurbaşkanı’nın başkanlık hayali ile yaptırdığı ve katrilyonlarca lira harcanan saraya gidiyor.