Home Oruçoğlu: Halkına inanmayan aday inandıramaz

Oruçoğlu: Halkına inanmayan aday inandıramaz

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Ahmet Oruçoğlu ön seçim tanıtım toplantıları kapsamında Altınova Sinan Mahallesi sakinleriyle buluştu. Doğu ve Güney Doğu illerinden göç ederek mahalleye yerleşen vatandaşların sorunlarını dinleyen Oruçoğlu, neden aday adayı olduğunu mahalle sakinlerine anlatı. CHP’nin 7 Haziran’da iktidara yürümesi gerektiğine vurgu yapan Oruçoğlu, “Bey seçmeyin, Ağa seçmeyin. Sizinle omuz omuza yürüyeceğinize inandığımız adayları seçin. Halkına inanmayan aday, inandıramaz” dedi.

DOLARIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

29 Mart’ta gerçekleşecek ön seçimler öncesi Altınova Sinan Mahallesi’nde gerçekleşen toplantıya CHP üyeleri katıldı. AKP hükümetinin son 2 yıldır doların yükselmesini önleyemediğini dile getiren Oruçoğlu, “AKP Hükümeti iki yıl önce bu yükselişi Gezi Parkı eylemlerine bağlayarak, faiz lobisi olarak adlandırdığı bir kesimi suçlamıştı. Şimdi ki bahaneleri ise Amerikan ekonomisinin düzelmesi. Neymiş, bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde Amerikan ekonomisi düzeldikçe karşısında durmanın imkanı yokmuş. Ekonomistlere göre; ülkemizi yakın gelecekte bir kriz bekliyor. Çıkacak olan krizden geçmişte kutular içerisinde paraları yurt dışına kaçıranlar nemalanacak” dedi.

SÜREÇ OYALAMA SÜRECİ

Altınova Sinan Mahallesi halkının birçoğunun Doğu ve Güneydoğo illerinden zorunlu göçle Antalya’ya geldiklerinin altını çizen CHP Aday Adayı Oruçoğlu, Çözüm Süreci’nin AKP hükümeti tarafından kurgulanmış bir oyun olduğunu kaydetti. Çözüm süreci oyunun kurallarını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Abdullah Öcalan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan başka kimsenin bilmediğine dikkat çeken Oruçoğlu,  “Bu sadece AKP’nin kendi iktidarını pekiştirmek için toplumu oyaladığı bir oyundur.  Çünkü; AKP bunu söyleyerek kendi iktidarlarını pekiştiriyor. AKP bu sorunu neden çözsün?  Bu sorun solun olmadığı hiçbir zeminde çözülemez. Süreç sadece insanları oyalama sürecidir.  CHP’nin çözüme yanaşmadığı yönünde dezenformasyon yapılıyor ancak; CHP olarak çözümün olmasının yolunun her şeyin açık ve net ortaya koyulmasıyla gerçekleşebileceğini düşünüyoruz” dedi.

AĞA DEĞİL, VEKİL SEÇİN

Ülkenin geleceğinin artık CHP üyelerince belirleneceğine dikkat çeken Oruçoğlu, “Adayları sizin adınıza mücadele edecek isimlerden seçin. Vekil sizden gücünü alsın ki siz de hesap sorabilin. Bey seçmeyin. Ağa seçmeyin. Sizinle omuz omuza yürüyeceğine inandığımız adayları seçin.  Artık; CHP’yi iktidar yapmanın zamanı geldi.  CHP’yi  iktidar yapabilmenin yolu inanan insanlardan geçiyor. Halkına inanmayan aday, inandıramaz. Sizin de inanmadığınız adayın arkasından gitmezsiniz. ” diye konuştu.