Home Ülken: Cumhurbaşkanı bölücülük yapıyor

Ülken: Cumhurbaşkanı bölücülük yapıyor

Ülken, “Bana 400 milletvekili verin” diye açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı resmen bölücülük yapmakla suçladı

CHP Antalya milletvekili aday adayı Özer Ahmet Ülken, ön seçim çalışmaları için gittiği ziyaretlerde ve Antalya ART Tv’de yaptığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sert eleştiriler de bulundu. Ülken, canlı yayında “Bana 400 milletvekili verin. Bu iş huzur içinde çözülsün” diye açıklama yapan başkan Recep Tayip Erdoğan’ı resmen bölücülük yapmakla suçladı.

Cumhurbaşkanı söyleyemez

Ülken, bu açıklamaların kendisine ürküttüğünü dile getirirken, “Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’nin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanı, 400 milletvekili istiyor. Çok garip. Bu ifadeyi, başbakan Ahmet Davutoğlu ya da bir başka partinin genel başkanı, bir vekil veya herhangi bir siyasetçi söylese anlarım. Ama bunu Cumhurbaşkanı söyleyemez” diye konuştu.

Bölücülük yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarıyla resmen bölücülük yaptığını dile getiren Ülken,“Cumhurbaşkanı, 400 vekil isterken peki 150 vekil ne olacak. Onları nereye koyacağız. Böyle bir açıklamayı bir siyasetçi olarak kabul etmiyorum. Bu açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölücülük yaptığının kanıtıdır”dedi.