Home Akdeniz Edaş’tan 10 milyon tl bütçeli ileri teknoloji yatırımı

Akdeniz Edaş’tan 10 milyon tl bütçeli ileri teknoloji yatırımı

Burdur, Isparta ve Antalya illerinde faaliyet gösteren ve yatırımları ile elektrik enerjisini sürekli, kaliteli, verimli ve düşük maliyetli bir şekilde müşterilerine ulaştırmak ve operasyonel kaliteyi ve verimliliği artırmak için çalışan Akdeniz EDAŞ, 10 Milyon TL bütçeli SCADA projesi ile büyük bir teknolojik yatırım hamlesine başlamış olup, 2016 yılı içerisinde yeni sistemi devreye almayı  planlamaktadır.

Yeni sistemin içerisinde SCADA(supervisory control and data acquisition), DMS(data management system), OMS(outage management system) ve WFM(work force management) gibi birbiriyle entegre olmuş modüller bulunmakta olup, teknoloji olarak Amerika ve Avrupa’da konuyla alakalı sektörel yayınlarda en ileri olduğu bildirilen teknolojilerin tercih edilmesine özen gösterilmiştir.

Elektrik dağıtım şebekesi sistemlerinde en ileri teknolojik boyutuyla, geleceğin teknolojisi olan SCADA sistemi, büyük bir hızla gerçeğe dönüşüyor. Antalya, Burdur ve Isparta bölgelerini tek bir merkeze bağlayan ve süratli şekilde kontrol, müdahale ve arıza giderme olanakları sağlayacak olan SCADA sistemi 168 orta gerilim dağıtım merkezini geleceğin teknolojisiyle tanıştırıyor.

“Bir dünya teknolojisi olan SCADA sistemini, elektrik dağıtım şebekemiz ile bütünleştirerek mevcut dağıtım sistemimizi yarınlara taşıyoruz.”

SCADA sisteminin kurulumunda mevcut sistem ile adaptasyonu süresince projenin gereği olarak zaman zaman bildirimli elektrik kesintileri yaşanacağından bu kesintileri müşterilerimizin sabır ve anlayışla karşılamasını temenni ediyoruz. Akdeniz EDAŞ olarak, müşterilerimizin bu kesintilerden en az etkilenmesi için kesinti planlamalarımızı çok titiz bir şekilde yapmakta ve birkaç yıl içerisinde kesintilerimizin gelişmiş ülkeler düzeyine inmesine yönelik olarak yoğun şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Geleceğin teknolojisini sistemimize uyarlama konusunda, ileri vizyonu ile sürekli iyileştirmeler yapmayı ve geliştirmeyi hedefleyen AR-GE departmanımız; konusunda uzman yönetici, mühendis ve çalışanları ile, mevcut sistem üzerinde başta meydana gelen arızaların azaltılması, en kısa sürede giderilmesi hedefi olmak üzere, koşulsuz müşteri memnuniyeti doğrultusunda birçok alanda çalışmalarına devam etmektedir.