Home Çanakkale Türküleri ve Söyleşisi

Çanakkale Türküleri ve Söyleşisi

Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale şehitlerini söyleşi ve türkülerle yad edecek.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Çanakkale Kahramanlık Türküleri ve Çanakkale Söyleşisi’ 18 Mart Çarşamba günü saat 19.30’da Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu’nda gerçekleşecek. Yazar Mustafa Yazgan’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı da bir konser verecek. ‘Çanakkale Kahramanlık Türküleri’nin seslendirileceği ücretsiz konser ve söyleşiye tüm Antalyalılar davetli.

 ‘Kafka’ film gösterimi

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Sinema Derneği işbirliğiyle dünya sinemasının en iyi örneklerinin gösterildiği ücretsiz film gösterimi devam ediyor. Etkinlik kapsamında

yönetmenliğini Steven Soderbergh’in üstlendiği ‘Kafka’ adlı film, 18 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da Cam Piramit Düden Salonu’nda gösterilecek. 1919 yılının Prag’ında geçen filmde, Jeremy Irons, Theresa Russell, Ian Holm, Alec Guinness, Armin-Mueller Stahl, Joel Grey, Jeroen Krabbe gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Uğur Önür’den Teke Yöresi Türküleri

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı 22 Mart Pazar günü saat 19.30’da Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu’nda Uğur Önür konseri düzenliyor. Sanatçı Uğur Önür’ün en sevilen Teke Yöresi türkülerini seslendireceği konsere tüm Antalyalılar davetli.