Home DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ HAZIRLAYAN ÖĞRENCİLERE TAM DESTEK

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ HAZIRLAYAN ÖĞRENCİLERE TAM DESTEK

Eğitimle daima iç içe olan ve imkanlarını sonuna kadar kullanmaktan çekinmeyen Döşemealtı Belediyesi, Sosyal Sorumluluk projesi üreten öğrencilere tam destek veriyor.Döşemealtı Belediyesi, Uluslararası Antalya Üniversitesinin düzenlediği “Genç Liderler Akademesi” yarışmasına katılan öğrencilerin “Geleceğimize Atılan Tokada Sen De Dur de” adlı projelerinin Bilboard ve El Broşürü çalışmalarını hazırladı.Belediye, çalışmaları Döşemealtı ilçesi sınırlarında bulunan 2 adet Bilboard’da yayınladı ve “Kadına Yönelik Şiddete” halkın dikkatini çekmek üzere dağıtılan 200 adet el broşürünün basılmasına destek oldu.

”GENÇLERDEN ÖRNEK PROJE:”GELECEĞİMİZE ATILAN TOKATA SEN DE DUR DE”

Uluslararası Antalya Üniversitesinin bu yıl ikincisini düzenlediği “Genç Liderler Akademisi” yarışmasında yaklaşık 80 gurubun içersinden son 17 guruba kalan halil akyüz anadolu lisesinin 11. sınıf ögrencileri İsmet Kıvrak , Tunahan Akkılıç ve Tunahan Emre Çelik “Kadına Yönelik Şiddete Dur!” demek istediklerini ifade ettiler. Konuyla ilgili Bilbord ve el broşürü çalışması yapan öğrenciler El broşüründe “Kadına yönelik şiddet, kadınların en temel haklarını ve özgürlüklerini kısıtlayan, sağlıklarını olumsuz etkileyen, sosyal ve ekonomik yaşama etkin katılmasını engelleyen ciddi bir toplumsal sorundur.” vurgusu yapıyorlar .

Ayrıca “Ülkemizde evlenmiş kadınların, yüzde39’u fiziksel şiddete, yüzde15’i cinsel şiddete, yüzde 44’ü duygusal şiddete maruz kalmaktadır.” cümlesini öne çıkaran “Genç Liderler” çalışmalarında “Bu acımasızlığa karşı duyarlı olmalı, kadınlarımızın değerini bilmeliyiz” diyerek vatandaşların konuya dikkatini çekmek istediklerini söylediler.

Döşemealtı Belediyesine gelerek Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret eden öğrenciler; başkan Turgay Genç olmak üzere belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler birimine teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Öğrenciler, kazanmaları halinde ödül olarak 5 günlüğüne Amerika’ya gönderilecekler ve Silikon Vadisinde ‘Google,Twitter, İntel ve Apple’ gibi bilişim devlerinin merkezlerini ziyaret edecekler .Proje için öğrenciler “geleceğimizeatılantokadasendedurde” facebook adresinden ayrıca “kadina_siddet_” twitter adresinden destek bekliyorlar.

Başkan Genç: Kapımız Tüm Öğrencilerimize Daima Açık…

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise yaptığı açıklamada; Öğrencileri projelerinden dolayı kutladı ve Belediye olarak sosyal sorumluluk projelerine daima destek vereceklerini, bu projelerin gençler tarafından hazırlanmış olmasının kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti. Projenin hazırlanmasında  emeği geçen öğrencilere yarışmanın finalinde başarılar dileyen Başkan Genç “Kapımız  tüm öğrencilerimize daima açık” dedi.