Home PİŞİRİCİ: ASIL SINAV AHİRETTE

PİŞİRİCİ: ASIL SINAV AHİRETTE

Pazar günü yapılacak YGS sınavına girecek öğrencilere ve ailelerine seslenen Agd Antalya İl Başkanı Ahmet Muhammed Pişirici , “Yavrularımızın bu dünyada vereceği sınavlardan daha önemlisi öteki dünyada vereceği sınavdır. Çünkü ahirette verilecek sınavın telafisi yoktur.” şeklinde konuştu.

“Eğitim sistemi başarısız”

Türkiye’de yıllardır çözülemeyen eğitim keşmekeşi yaşandığını ifade eden PİŞİRİCİ, “Yapboz misali sürekli değişen eğitim sistemi ve sınavlar adeta nesilleri birer deney malzemesi haline getirmiş, sürekli kayıp nesiller üretmiştir. Bakınız Dünya Bankası’nın Eğitim Raporu’na göre Türk okul sistemi, çok az öğrenciyi iyi eğitiyor. Öğrencilerin çoğunu başarısız kılıyor. Bu ülkede sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp akşamın karanlığına dek devam eden bir eğitim ve öğretim süreci geçirilmesine rağmen cehalet kol gezmektedir. En basit matematiksel işlemleri dahi parmak hesabıyla yapan, en alt düzey fizik kurallarından habersiz, bırakın yabancı dili anadilini dahi konuşup yazamayan bir nesille karşı karşıyayız. Sınavlardan sınavlara yarış atı misali koşturan yavrularımız ağır bir imtihanla karşı karşıya bırakılmaktadır. Ancak her yıl binlerce öğrenci bu sınavlardan sıfır çekmektedir. Taklitçi ve ezberci bir mantıkla yürüyen eğitim sistemimizin ürettiği insan tipi vasıfsız olmaktan öteye gidememiştir. Üniversitelerinden mezun olan gençlerin ömürleri, iş ve işçi bulma kurumları, popstar ve şans oyunları kuyruklarında heba olmaktadır.” şeklinde konuştu.

“Hayatta kaybetmek de var”

Yavrularımızın okula adımlarını atar atmaz sınav stresiyle tanıştıklarını hatırlatan PİŞİRİCİ, “Genç kardeşlerimiz hayatta başarılı olmak için yüzlerce sınava girmek zorundadırlar. Bilindiği gibi her sınav aynı zamanda yeni bir stres demektir. Bu nedenle daha ilkokulda saçları ağaran kardeşlerimiz bulunmaktadır. Gençlere bu eziyeti çektirmeye kimsenin hakkı yoktur. Bir gencin başarısı, yeteneği üç saatlik bir sınavla ölçülemez. Bu nedenle sınav sistemi adil bir şekilde yeniden ele alınmalıdır. Eğitim sistemimiz insani açıdan yeniden değerlendirilmeli ve yavrularımızın fizik, akıl ve ruh sağlıkları korunmalıdır. Bu yönde atılacak bütün olumlu adımları yürekten destekleyeceğimizi ifade ediyoruz. Mevcut eğitim sisteminde öğrenciler devamlı kazanmak zorundadır. Bütün telkinler başarılı olmaya yönelik yapılmaktadır.  Bütün planların başarıya endekslendiği bir ortamda hayatta kaybetmenin de olduğunu hatırlatmak istiyoruz.” diye konuştu.

“Yavrularımızı asıl sınava hazırlamalı”

Ülkemizde yürürlükte olan mevcut eğitim sisteminin yavrularımızın beden, zihin ve ruh sağlığını geliştirememekte ve manevi tatminden uzak materyalist bir anlayış ortaya koyduğunu vurgulayan PİŞİRİCİ,  “Geleceğimizi kendilerine emanet edeceğimiz yavrularımız yaratılış gayelerinden bihaber, hesap gününden uzak başıboş bir şekilde yetiştirilmektedir. Ahlakın, inançların yasaklandığı, eğitim sistemimiz iflas etmiştir, harcadığı kuşakların sayısı dağları aşmıştır. Bu yüzden okul bahçeleri başıboş işsiz güçsüz gençlerin barınağı, çetecilerin sığınağı ve uyuşturucu tacirlerinin cirit attığı mekanlar haline dönüşmüştür. Elinden kitabı, kalbinden Allah korkusu alınan gençliğimiz bugün şiddetin ve şehvetin pençesinde kıvranmaktadır. Yavrularımızın bu dünyada vereceği sınavlardan daha önemlisi öteki dünyada vereceği sınavdır. Çünkü ahirette verilecek sınavın telafisi yoktur. Bu nedenle kardeşlerimizi manevi değerlerle bezenmesini sağlamak ve onları sınavların en büyüğüne hazırlamak hepimizin boyunun borcudur. Bizler AGD olarak milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Milli Gençlik düşüncesine sahip, ecdadın ruh köküne bağlı, şuurlu nesiller yetiştirmek gayesiyle gece gündüz demeden çalışan AGD, bundan önce olduğu gibi bumdan sonra da gençliğimizin maddi ve manevi her türlü problemiyle ilgilenmeye devam edecektir.” dedi.

PİŞİRİCİ, 15 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS sınavına katılacaklara başarı dileklerini ilettiği açıklamasını “Bu sınavın yavrularımızın bu dünyada gireceği son sınav olmasını diliyoruz.” şeklinde bitirdi.