Home ÜMMÜ ŞAHİN’DEN ELİF’E ŞEFKAT ELİ

ÜMMÜ ŞAHİN’DEN ELİF’E ŞEFKAT ELİ

Aksu’da eğitim hayatını sürdüren down sendromlu bir öğrenciye Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin yardım elini uzattı. Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu engelli sınıf öğrencisi Elif Avcu’nun dramını duyan Ümmü Şahin, Elif’in kıyafete ihtiyacı olduğunu öğrenince Elif’i de yanına alarak alışverişe çıktı. Gördüğü ilgiden çok memnun kalan Elif, Ümmü Şahin’e sevgi gösterisinde bulundu.

Down sendromlu Elif Avcu, maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler geçiriyordu. Yeterince kıyafeti olmadığı için iki yıldır yaz kış aynı kıyafeti giymek zorunda kalan Elif’in yeni kıyafet istemesi yolundaki çağrısına Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin kayıtsız kalmadı. Elif için seferber olan Bayan Şahin, Öğretmeni Fatma Sevil Arık’la birlikte Elif’i eğitim gördüğü Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu engelli sınıfından alarak alış verişe götürdü. Tepeden tırnağa Elif’in kıyafetlerini yenileyen Ümmü Şahin, engelli bir çocuğu sevindirmenin mutluluğunu yaşadı.

ÜMMÜ ŞAHİN DUYGULANDI

İstediği kıyafetleri alan Elif, alış veriş keyfi yaşarken Ümmü Şahin’in kendisine uzattığı sıcak eli de hiç bırakmadı. Çocukların her zaman yanında yer alacağını ifade eden Ümmü Şahin, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Elif’in yıllarca aynı kıyafeti giymek zorunda kaldığını öğrendiğimde bir anne olarak vicdanım sızladı. Özellikle engelli çocuklarımıza daha da önem vermemiz gerekiyor. Elif’in bugün yüzünü güldürebilmek benim için çok anlamlıydı” dedi. Ümmü Şahin yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olmaya çalışacağını da dile getirdi.