Home Tüm Yazarlar Baharın Ruhumuza Ziyareti

Baharın Ruhumuza Ziyareti

284
0
blank

İçinde dengesizliği barındıran her durum,ruhsal olarak rahatsız edici belirtiler ortaya koyacaktır.Bahar hem güneşin hem de enerjinin habercisi iken;kış da birden ayrılmak istemeyecektir haliyle.

Ne de olsa bir geçmişi var J

Aralarındaki bu anlaşmazlıkta,bir gün güneş,bir gün yağmur,bir gün esinti,bir gün kısa kolluların mecburiyeti  şeklinde devam ederken;haliyle bedenimizde bu uyum sürecinde zorlanacak ; bedensel ve ruhsal tepkiler gösterecektir.

Sabah uyandığımızda ;bu güne fark edemediğimiz yastıkların cazibesi,onlardan ayrılmamızı güçleştirecektir.Peki ya yorgun vücudumuz…Bali’li kızlar her gün masaj yapsa asla hayır demeyiz.

Depresif ruh haline benzer isteksizlikler, yaz ve kıs aralarında anlaşana kadar devam edecektir.Mayıs ayına girerken artık karar verileceğinden bu durumun geçici olacağı unutulmamalır;ancak bu durum duygusal durumla birlikte birleşip süre uzarsa bir uzmandan yardım almamız gerekmektedir.Çünkü bu baharın şakası değil;ruhsal uyumsuzluğun göstergesidir.

Herkes tarafından bilinen ve var olan bu gerçekliğin etkilerini en aza indirmek mümkündür.Bunun için yapmamız gerekenler ise;

Öncelikle bu durumun tetikleyicileri nedir? Bir hastalık mı,alerjimi,düşünceler mi,kansızlık mı,vitamin eksikliği mi yoksa var olan kilolar mı?… Bunlar belirlendikten sonra uygun olan çözüm yolları uygulanacaktır.

Tabii ki de bol bol su tüketmek biyolojik ihtiyacınızı karşılarken,pozitif düşünmekteyorgunluğunuzu azaltacaktır.

Zihin zaten yorgunken zorlamak ve kalabalık, gürültülü ortamlarda bulunmamakdinlendirici olacaktır.

Bu kadar yorgun olan zihnin ve bedenin en büyük dostu tam bir uykudur.

Bahar sendromu olumsuz etkiler yaratsa da; aslında işlevsel olarak kullanılabilir de.Bu dönemdeki tetikleyicilerinize baktığınız ruhsal olarak neler düşünüyorsunuz? Yaşam içinde bastırdığınız ve kaçındığınız durumlar kapınızda olabilir ve bunları fark ederek Psikolojik Destekalabilirsiniz. Bu durumda yaşantınızdaki bu durumun yarattığı kaygıdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Her şeye rağmen nefes alıyorsanız;değişmeyecek bir şey yok demektir..

Previous articleGubaş “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir.
Next articleKemer’e Yaz Geldi