Home Tüm Yazarlar CHP adına iyi şeyler; Seçilmemiş bile olsak…

CHP adına iyi şeyler; Seçilmemiş bile olsak…

329
0
blank

Gerek bir önceki CHP Antalya İl Başkanlığı kongresinde Ömer Melli’yi desteklediğim halde kaybettiğimizde, gerekse daha sonra Genel Merkez tarafından istifa eden yönetim kurulu üyelerinin yerine atandığımızda ve gerekse şimdi beraber hareket ettiğim yol arkadaşım Özer Ülken ile beraber Devrim Kök lehine seçimi kaybettiğimizde bizim için bir tek şey değişmeyecekti. CHP’nin çıkarları…

Biz görevimiz sırasında bu işten bir çıkar sağlamak peşinde olmadık. Maddi değil, manevi hazzın ve partimizi daha iyi yerlere getirmenin peşinde olduk. Geçen genel seçimde milletvekili aday adayı olduğum ve adaylığım onaylanmadığında nasıl CHP’li olmayı sürdürdüysem ve onun bayrağını en üst yerlere taşıma gayreti içinde olduysam yine öyle olacağım.

Bunu onunla konuşmadım bile, ama Özer Ülken’in de aynı düşüncede olduğuna eminim. O da halis CHP’li olduğunu defalarca kanıtlamış bir insandır. Bunu yönetim kurulu listemize yazdığımız tüm arkadaşlarım için de söyleyebilirim. Biz bu görevi Genel Merkezimizin emir ve direktifleri doğrultusunda yaptık ve yine aynı şekilde yapmak için adaydık.

Partimizin bizlere verdiği görevlerimizi yaparken kattığımız yorumlarda ve izlediğimiz yolda bir hatamız veya yanlışlığımız olduysa bu bizim şahsi tasarrufumuzun sonucudur ve ne partimizin ne de diğer yol arkadaşlarımızın bunda bir dahili söz konusu değildir. Doğru olduğunu ve partimizin, dolayısı ile Türkiye’mizin, seçmenimizin, halkımızın çıkarına olduğunu düşündüğümüz şeyleri yaptık.

Bu seçimin sonunda hiç kimseye, hele Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine kırgınlık veya dargınlık içinde olmamız söz konusu bile olamaz. Bizim için bir tek şey önemlidir, Türkiye’nin çıkarına politika üreten CHP’nin çıkarları… Dün öyleydik, bugün öyleyiz, yarın da öyle olacağız.

Bu seçimi kaybetmemizin sebeplerini halkımız irdeleyecek ve sonuçlarını da beraber göreceğiz. Temennim daha iyi bir yönetim, daha kucaklayıcı bir oluşum, daha beraber bir politika temennisiyle yola çıkan ve seçimleri kazanan CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök’ün bunu başarması ve herkesin ona destek olmasıdır.

Bu bir bayrak yarışıdır ve seçim sonuçlarının açıklanmasıyla bitmiştir. Şimdi bütün kurullarıyla beraber hareket eden İl Örgüt’ünün ve yerel yönetimler için seçilmiş arkadaşlarımızın kucaklaşma zamanıdır. Bu kucaklaşma ve onun getireceği başarı bizi mutlu edecektir.

Bu yönetime başarılar dilerken içimde hiçbir şekilde haset ve kötü niyet veya ‘başarısızlık dilemek’ niyeti yoktur.

Onların seçilmesi bir güvenin sonucudur. Haklı çıkmalarını ve CHP adına iyi şeyler yapmalarını diliyorum…

Previous articlePARAFİLİLER (CİNSEL SAPKINLIKLAR)
Next articleGeleneksel Fatih ve Ekmel Öğrenci Yurtları Kermesi Misafirlerini Kabule Başladı