Home Başkan Genç’den Kadın Girişimcilere tam destek

Başkan Genç’den Kadın Girişimcilere tam destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimci Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu ve İcra Kurulu Üyeleri Döşemealtı İlçesi’ne gelerek Belediye Başkanı Turgay Genç ile görüştü.

Kadın Girişimcilerimize yönelik her projeye katkı veririz..

Kadın girişimciliğinin öncülüğünü yapan İl Kadın Girişimci Kurulu Başkan ve İcra Kurulu’nu ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu bildiren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı’nda kadın girişimciliğine yönelik her türlü projeye ve çalışmaya katkı vermeye hazır oldukları mesajını verdi.

Ortak çalışma yapalım..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İl Kadın Girişimci Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, Döşemealtı’nın marka değeri olan Döşemealtı halısının üretilmesi, yaygınlaştırılması ve pazarlanması konusunda başlattıkları projenin sürdürülebilir olmasını sağlamak, kırsal kalkınmada kadın girişimciliğini arttırmak, kadınların ürünlerini pazarlayabileceği kooperatif kurma çalışmalarına öncülük etmek üzere  Belediye ile ortak bir çalışma başlatmak istediklerine dikkat çekti.

Döşemealtı kadın girşimciliğine yönelik çalışmalarda Pilot bölge olabilir..

Döşemealtı İlçesi’nin Kadın Girişimciliğinde pilot bölge olma önerisine de sıcak bakan Belediye Başkanı Turgay Genç, “Ziyaretinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Haftasına denk gelmesi nedeniyle de önemsiyoruz. Bölgemiz de ki kadın girişimcilerimize yönelik her türlü işbirliğine açığız. Döşemealtı halısı ile ilgili daha önce Akdeniz Üniversitesi, Döşemealtı Kaymakamlığı ve Döşemealtı Belediyesi tarafından bir proje yapılmış ancak ATSO İl Kadın Girişimci Kurulu ile biz etkili ve sürdürülebilir bir çalışma yapmak ve coğrafi işaret tesciliyle birlikte halımızı hem ulusal hem de uluslararası bir markaya dönüştürmek öncelikli hedefliyoruz” dedi.