Home Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Arıtma Tesisini İnceledi

Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Arıtma Tesisini İnceledi

Kumluca Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi hakkında bilgi edinmek amacıyla tesiste incelemede bulunan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine, Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya ile beraberinde Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Falay, tesis sorumlumuz Çevre Yüksek Mühendisi Tamer Aksu, Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Ali Girgin ve öğretmenleri eşlik etti.

Atıma tesisi hakkında öğrencileri bilgilendiren Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya şöyle konuştu:

“Kumluca’da yeraltı çalışmaları yapılmadan önce bilindiği üzere pis su atıkları sokaklara ve çevreye akıtılıyordu. Dolayısıyla kentimiz insanlarımızın yaşam alanlarında çevre ve sağlığı olumsuz etkiliyordu. Bu durumun çözümü ise biyolojik arıtma metodudur. Kumluca’nın arıtma tesisi tabiat kanunlarındaki kurallar işletilmiş olarak kurulmuş doğal bir tesistir.”

Arıtma tesisine daha önce Türkiye’nin birçok bölgesinden ziyaretçi geldiğini, fakat Kumluca’dan ilk gelen okulun Anadolu Öğretmen Lisesi olduğunu belirten Başkanımız Çetinkaya, öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Gezi sonunda Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya ve Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Ali Girgin tarafından öğrencilere Kumluca Belediyesi’nin kültür yayınları hediye edildi.