Home Bahçeşehir Kolejleri, Bilim Müzesinde SBS’ye hazırlandılar!

Bahçeşehir Kolejleri, Bilim Müzesinde SBS’ye hazırlandılar!

Öğrencilerin sadece sınav başarısını değil, hayat başarısını hedefleyen Bahçeşehir Kolejleri, kamp süresince programda derslerin yanı sıra birçok sosyal ve kültürel aktivitelere de yer verdi. Öğrenciler, teorik olarak gördükleri fen ve matematik derslerini, lisede bulunan Bilim Müzesinde ve genetikten elektriğe kadar 17 farklı laboratuarda uygulamalı olarak gördüler.

Manavgat Bahçeşir’den 3 Öğrenci

7 Bölge, 70 Okul ve 122 öğrencinin katıldığı Bahçeşehir Kolejleri SBS kampına Manavgat Behçeşehir kolejinden 3 öğrenci katıldı. Matematik Bölüm Başkanı Yeliz Çelik ile SBS kampına katılan Manavgat Bahçeşehir öğrencileri İçten Bozkurt, Ahmet Ulaş Çobanoğlu ve Kifayet İrican doyasıya eğlendiler ve stres attılar.

Macera Adasında Eğlence

Öğrenciler sınav stresini atmak ve doyasıya eğlenmek için Akbatı Macera Adası’na gittiler. Macera Adasında, bowling, tırmanma duvarı ve lazer arenaya kadar birçok aktiviteye katıldılar. Kartopu oynamayı da ihmal etmediler. Ayrıca kamp süresince lise kampüsünde öğrencilere 7 farklı bölgenin yemekleri ve tatlıları ikram edildi. Öğrenciler de kendi yaşadıkları ilin yöresel özelliklerini tanıttılar.
2012 SBS’de Türkiye derecesi hedefleyen öğrenciler, SBS kampını değerlendirdiler, sınava nasıl hazırlandıklarını anlattılar, başarılarının sırlarını paylaştılar, sosyal yaşamlarından bahsettiler ve kariyer hedeflerini söylediler.

İçten’in Büyük Hedefleri

SBS Kampında başarısını düzenli olarak her gün çalışmaya borçlu olduğunu ifade eden Bahçehir Koleji Manavgat’ın SBS şampiyonu öğrencisi İçten Bozkurt, ileride Bilim insanı veya cerrah olmayı istediğini ifade etti. Kamp hakkında da açıklamalar yapan İçten; “6 ve 7.sınıfta SBS’de 500 tam puan aldım. Başarımı düzenli olarak her gün çalışmaya borçluyum. Ders çalışmak dışında voleybol oynarım, şarkı söylerim, gitar ve keman çalarım.5. sınıfta resim yarışmasında ikincilik ödülüm var. SBS sınavına hazırlanmak, diğer sosyal etkinliklere katılmama engel olmuyor. Sadece son 3 ayda biraz daha sınava odaklanıyorum. Okulda sınava hazırlık için deneme testleri çözüyoruz. Sürekli bir hazırlık halindeyiz zaten. SBS Kampına geçen sene de gelmiştim. Bu sene de yeni arkadaşlarla kaynaştık. Dün Akbatı alış veriş merkezine gittik, Macera Adasında çok eğlendik. Kampta en çok soru cevaplamanın ve sıralamanın hızlı çıkmasını beğendim, bu harika bir şey. Tabii gezme ve eğlence için ayrılan süreler de önemli. Bu gün ayrıca kar topu da oynadık. Bunların hepsi çok güzel. SBS 2012 Kampına katılmak çalışma tempomu hızlandırdı, benim gibi başarılı arkadaşlarımı görünce daha da bir hırslandım. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde okumayı hedefliyorum. İleride Bilim insanı ya da doktor olmayı istiyorum. Eğer tıbbı seçersem, Genel Cerrah olabilirim” dedi.