Home Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu

Başkan Akaydın öğrencilerle buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türk Egitim Derneği (TED) Antalya Koleji öğrencileriyle buluşarak bilgi ve birikimlerini paylaştı. Kendisinin de bir TED Koleji öğrencisi olduğunu belirten Başkan Mustafa Akaydın, burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Antalya gibi bir şehrin belediye başkanı olmanın gurur verdiğini kaydeden Başkan Akaydın, Antalya’nın dünyanın en güzel şehirlerden biri olduğunu vurguladı.

BİTKİ ÇEŞİTLİLİĞİ ÇOK FAZLA

Öğrencilere “Antalya’ya sahip çıkın” diyen Başkan Mustafa Akaydın, “Antalya’da çok fazla yeşil alan kalmadı. Antalya’nın ekolojisine sahip çıkın. Antalya, ekolojik olarak çok zengin, kentimizde endemik bitki çeşitliliği çok fazla. Antalya’da Avrupa’nın tamamından çok bitki çeşitliliği bulunuyor. Antalya; iklimi, havası, tarihi ve 2 bin metre yükseklikte bir dağı ile denizin buluştuğu ender şehirlerden biridir. Böyle kalabalık bir nüfusun olduğu yerde denizimiz tertemiz” dedi.

ANTALYA SPOR ŞEHRİ DE OLACAK

Başkan Akaydın, gençlerin ilkokuldan itibaren dershanelerde olmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Sizler sınav telaşından dolayı çocukluğunuzu yaşayamıyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin bu açığını kapatmak için kültür, sanat ve spor etkinliklerine önem veriyoruz. Antalya’yı spor kenti yapmak için çalışıyoruz. Çeşitli spor organizasyonları düzenleyerek, sporcuları gençlerle buluşturacağız.”

Başkan Akaydın, TED Kolejli öğrencilerin meslek hayatından, okul yıllarına kadar birçok sorusunu yanıtladı. TED Antalya Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şule Uzun, Başkan Akaydın’a öğrencilerle buluşmasından dolayı çiçek vererek teşekkür etti.