Home Kep yerine pasta fırlattılar

Kep yerine pasta fırlattılar

Antalya’nın Kemer İlçesinde bulunan Kemer Lisesi dün düzenlediği Mezuniyet Töreni ile bir ilke imza attı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılının son bulması ile lise son sınıf öğrencilerine mezuniyet töreni düzenlendi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile çok sayıda velinin katılımı ile gerçekleşen tören Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nınblankokunması ile başladı. Bayrak ve flama teslim töreninin ardından temsili diplomalarınıblankalan öğrencilere O Ses Türkiye’nin yıldızlarından Mehmet Yenigün de şarkılarıyla eşlik etti. Daha sonra Mezuniyet pastasının kesimi için sahneye çıkarılan öğrenciler, önce pastayı kesti ardından herkesin beklemediği şekilde pasta savaşı yapmaya başladı. Kep at töreni yerine pasta parçalarının havada uçuştuğu törende, gece için özenle hazırlanan öğrenciler pastadan görünmez hale geldi. Çılgınlık yaparak mezuniyetlerinde unutulmaz bir an yaşayan öğrenciler okul idarecilerini ve Belediye Başkanlarını şaşkına çevirdi.

blankOkul Birincisi Gizem Kandemir Okul kütüğüne birincilik şiltini çakarken duygulu anlar yaşadı.

Plaket Verildi

Okullara ve Eğitime desteği nedeniyle Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut Battal hizmet Plaketi verdi. Ayrıca Tekirova Belediye ve GATAB Başkanı Yusuf Üras ve Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’da birer plaket verildi.

Törenin ardından Kemer Belediye Başkanı Kemer Lisesinden mezun olan 112 gence ve ailelerine Kemer ASPAVA da akşam yemeği verdi. Yemek sonrası öğrenciler Başkan Gül’ün yanına gelerek kendilerine verilen değer nedeniyle birer birer teşekkür ettiler. Yemek sonrası çalınan müzik eşliğinde halay çeken gençler geceye ayrı bir renk kattılar.

blankblank