Home Kepez’in eğitimini konuştular

Kepez’in eğitimini konuştular

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, makamında ziyaret ettiği İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural’a görevinde başarılar diledi.

Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri’nin de yer aldığı ziyarette, Kepez’deki okulların alt yapı problemlerinin çözümü ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Okullara 6 milyon TL kaynak

Eğitime yüzde yüz destek veren bir anlayışla hareket ettiklerinin altını çizen Tütüncü, bugüne kadar ilçedeki okulların bakım, onarımına ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına yaklaşık 6 milyon TL kaynak ayırdıklarını söyledi. Kepez’deki 107 okulun tamamına yakınını birkaç kez ziyaret ettiğinin altını çizen Tütüncü, öğrencilere sosyal ortam oluşturmak amacıyla basketbol, voleybol gibi turnuvaları organize ettiklerini belirtti.

Okullara sosyal destek

Başkan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nin, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nin, Kepez Arena’nın ve dört bölgedeki okulların bahçelerine yaptıkları çadır tarzı spor salonlarının, belediyenin diğer sosyal tesislerinin; eğitim camiasının ve öğrencilerin emrinde olduğunun altını çizdi.

Tütüncü, ilçedeki eğitim kalitesinin ve başarısının artmasına yönelik üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrencilere için motivasyon semineri, veli ve öğrenci arasında yaşanan problemlerin çözümüne yardımcı olmak amacıyla da anne ve baba okulu projesini başlattıklarını dile getirdi.

 Eğitime desteğimiz sürecek

Öğrencileri, bir ülkenin geleceği olarak gördüklerine vurgu yapan Tütüncü, bu bilinçle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, okulların ve öğrencilerin yanında olmaya, eğitime maddi ve manevi destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural da ilçedeki eğitim kurumlarının kalitesinin ve başarı oranının artmasına yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür etti.