Home Yaylada kitap okuma projesi uygulanmaya başlandı

Yaylada kitap okuma projesi uygulanmaya başlandı

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, “İlçe Halk Kütüphanesi ve MATAB işbirliği ile uygulanan proje çerçevesinde Manavgat Köylülerinin çıktığı altı yaylada yaylayan vatandaşlarımıza yaz ayı boyunca 15’er günlük aralarla gidilerek kütüphane hizmeti verilecektir. 22 Haziran Çama günü ilk YAYKOP ziyaretinin yalpığı proje çerçevesinde ikinci etap 6 Temmuz 2012 günü yapıldı. İlk ziyaretimizde vatandaşlarımızın bir çoğu henüz yaylalarablankçıkmamıştı. Bu kez yaylalar vatandaşlarca doldurulmuştu. Daha önce gidemediğimiz Sülek, İbek, yaylaları ile birlikte 15 gün önce gittiğimiz yaylalara uğrayarak hem ihtiyaç duyanlara kitaplar verdik hem de okuyan vatandaşlarımızın kitaplarını değiştirdik.

Yaylada bulunan vatandaşlarımız projeyi çok beğendiklerini dile getirirken özellikle çocuk kitabı konusunda daha fazla kitap istemektedirler. Proje  çerçevesinde yaylada bulunan çocuklarımıza hitap edecek farklı kitaplarla gelecek ziyaretlerimizde onları sevindirmeyi umuyoruz. YAYKOP projesi yayla insanımızın yıllardır beklediği bir boşlukmuş. Yaşlısında gencine, çocuğundan, erkeğinden kadınına bütün vatandaşlar kendisine hitap eden bir kitabı alıp okuma açlıklarını gidermeye çalışacaklarını dile getirdiler. Birçok vatandaşımızda kütüphaneden sipariş kitap istediler. Bütün bu istekler göz önünde bulundurularak gelecek ziyaretin daha verimli geçeceğini umuyoruz.

Halk kütüphanesi olarak okumanın yaşı, yeri, zamanı yoktur anlayışı ile insanımızın olduğu her yere kitabı ulaştırmayı düşünmekteyiz. Projeyi birlikte uyguladığımız MATAB’a  ve diğer katkıda bulananlara sonsuz teşekkürler.” dedi.

blank