Home ATSO’dan iki ilgi çekici eğitim daha

ATSO’dan iki ilgi çekici eğitim daha

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ve çalışanlarına dönük bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerini tüm hızı ile sürdürüyor. Bu kapsamda ATSO bünyesinde, kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim olan Prof. Dr. Şükrü Kızılot tarafından yeni Türk Ticaret Kanununa ilişkin bir seminer ve “Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri Eğitimi” düzenlenecek.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO’nun üyelere ve çalışanlarına dönük eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine önümüzdeki hafta da devam edeceğini bildirdi.

Başkan Budak açıklamasında şunları kaydetti:

“ATSO olarak Antalya İş Dünyası’nın ihtiyaç duyduğu alanlarda üyelerimizi ve çalışanlarını bilgilendirmeye ve eğitmeye dönük faaliyetlerimize devam ediyoruz.

İş dünyasının önündeki en önemli değişim süreçlerinden birisi, 1 Temmuz 2012 tarihinde yeni Türk Ticaret Kanunu’nun uygulamaya girmesi ile başlayacak. İş dünyasının yeni düzenlemelere göre kendisini hazırlaması için önümüzde çok kısa bir zaman kaldı. Biz de bu kısa süre zarfında, üyelerimizi en iyi şekilde bilgilendireceğini düşündüğümüz,  alanında marka bir isim olan Prof. Dr. Şükrü Kızılot tarafından “Yeni Türk Ticaret Kanunu Kime Ne Getiriyor, Kimden Ne Götürüyor?” başlığı ile verilecek bir seminer tertipledik.

30 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’da Odamız Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak düzenlenecek bu bilgilendirme toplantısında; “Yeni TTK’nın olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Yeni TTK ticari hayatı nasıl etkileyecek? Yeni TTK’nın uygulanmasında, şirketlerin ve gerçek kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Şirketten para çekme, şirkete borç verme ve şirketlere getirilen internet sitesi kurma zorunluluğu nasıl işleyecek? Para ve hapis cezaları konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?” gibi birçok soruya Prof. Dr. Şükrü Kızılot tarafından cevap verilecek.

Önümüzdeki hafta, 28-29 Mayıs 2012 tarihlerinde bir eğitim de ATSO Akademi bünyesinde düzenleyeceğiz. “Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri Eğitimi” başlığını taşıyan ve eğitmen Sevgi ( ÖLGÜN ) KOCABAŞ tarafından verilecek eğitimde katılımcılara; kalite yönetim sistemi proseslerini tanımlanması, proseslerin sırasının ve birbirleri ile etkileşiminin tayini, proseslerin çalıştırılması ve kontrolünü sağlamak için kriter ve metotlar ve proseslerin ölçülmeleri, ölçüm metotları ve proseslerin analizi anlatılacak.

Konularında uzman kişiler tarafından verilecek olan bu eğitimimize tüm üyelerimizi, çalışanlarını ve konuya ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz.”