Home Selva, Anfaş Fuarı’na damgasını vuracak

Selva, Anfaş Fuarı’na damgasını vuracak

Makarna sektörünün önde gelen markalarından Selva, Anfaş Fuarı’nda.

Antalya’da 15-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan 19. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı Anfaş Food Product Fuarı’nda mevcut ürünlerini ve yeniliklerini paylaşacak.

Makarna pazarının yenilikçi markası olan ve makarnanın tarifini değiştiren Selva, fuarda ziyaretçileri ile buluşacak. Amber durum buğdayından üretilmiş makarnalarını marifetli aşçılarla buluşturacak olan Selva, un, irmik, Anadolu Lezzetleri grupları ile fuarda yerini alacak.

Stantta düzenleyeceği şovlarla da fuara damgasını vuracak olan Selva, standında Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Milli Takımlar Direktörü Executive Chef Rafet İnce’yi ağırlayacak. Rafet İnce, makarna tadım ve gösterisi yaparak katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.

_________________________________________

Executive Chef Rafet İnce Özgeçmiş:

1981 Konya, Ereğli doğumlu. Mesleğe Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde başlayan İnce,  kazandığı Devlet bursuyla Lizbon’da “Le cordon Blue College of Culinary Arts’da” dört sene Güzel Sanatlar Fakültesi Mutfak sanatları Gastronomi bölümünde eğitim aldı. İtalya Toscana da F&B servis ve şarap eğitmenliği üzerine staj yapan Rafet İnce, stajı süresince, Lizbon Marriot, Lizbon Radisson, Lizbon Cantain Alfam Muller, İtalya Almeratda, İtalya Quinn gibi çeşitli otellerde çalıştı ve dünyanın sayılı şeflerinden eğitim aldı. Chef Thomas Riberio, Chef Saa Miguel, Chef Alberto Keller, Chef Niko Medlo gibi ünlü şeflerle çalıştı. 2001’de Türkiye’ye gelen İnce, Bodrum Samara Otel, Merit Otel, Maki Otel, Rio Restoran, Doğuş Holding, The Sofa Otel Bodrum, Maça Kızı Otel, Bodrum İber Prenses Otel gibi farklı otellerde görev yaptı. Dünyanın farklı ülkelerinde Türkiye’ye sayısız defalarca madalya kazandırmış bir şef olan Rafet İnce, Ağaoğlu Şirketler Gurubu’na bağlı My City Otel’de Executive Chef olarak çalışıyor, TAFED Milli Takımlar Direktörlüğü, Good Food dergisi Food Editörlüğü ve Yemek Stilisti TV programları yapıyor.