Home Ekonomi TLS LOJİSTİK’TEN ÇAĞDAŞ VE ÇEVRECİ UYGULAMALAR

TLS LOJİSTİK’TEN ÇAĞDAŞ VE ÇEVRECİ UYGULAMALAR

448
0
blank

2010 yılının sonunda, Tırsan Lojistik markasını TLS olarak değiştirerek küresel oyunculuğa soyunanTLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu; “yeşil lojistik bizim için çok önemli. Dünyayı çocuklarımızdan emanet aldığımız düsturu ile hareket ediyor, şirketimizde hem kurumsal hem de bireysel olarak yeşile saygı gösteriyoruz” dedi. Hacıalioğlu, “araçlarımızda ‘carbon footprint’ dediğimiz karbondioksit çıkışı oldukça az. Bunun için kaliteli yakıt kullanıyor, araç bakımlarının düzgün yapılmasına, eski model motorların devreden çıkartılmasına, araçların rölantide çalışmasının önlenmesine, taşımaların tam dolu araçlarla yapılmasına, taşımanın kara yolundan deniz ve demir yoluna aktarılması için intermodal taşımaya, atık yağların, malzemelerin yakılmadan imhasına önem veriyoruz” diye konuştu.

TLS Lojistik tüm taşımacılık faaliyetlerinde ADR’ye (tehlikeli maddelerin, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden, güvenli bir şekilde kamuya açık karayolu ile taşınmasını sağlayan uygulama kanunu) riayet etmektedir.

TLS Lojistik Hakkında

Rekabetçi lojistik çözümleri ile müşterilerine hizmet veren TLS Lojistik, 2000 yılında TIRSAN Lojistik markasıyla sektöre adım attı. 2002 yılına kadar depo ve özel antrepo işleticisi olarak iş ortaklarına çözüm üreten TLS Lojistik, bu süre içerisinde dağıtım alt yapısına yaptığı yatırımları ile 2002 yılından itibaren müşterilerine Türkiye genelinde dağıtım hizmeti sunmaya başladı.Kurulduğu günden bu yana, iş ortaklarının rekabetçiliğine katma değer sağlayan TLS Lojistik; esnek, hızlı karar alan ve verimliliğe odaklı bir lojistik şirketi olarak müşterilerinin ana faaliyetlerine odaklanmasını sağlıyor. TLS Lojistik; çözüm odaklılık, pazarın ölçümlenmesindeki stratejik karar alma, tedarik alanlarının her noktasına daha az maliyet ile ulaşma, kayıp, kaza, çalınma gibi riskleri devretme, stoklama maliyetlerini azaltarak müşterilerine sunduğu bu rekabetçi çözümlerle sürdürülebilir rekabet gücüne ulaşmalarında önemli bir iş ortağı olarak hizmet veriyor. 2010 yılının sonunda, TIRSAN Lojistik markasını TLS olarak değiştirerek küresel oyunculuğa soyunan TLS Lojistik AŞ; 2011 yılında, Hong Kong, Shanghai, Shenzhen’de ofis yatırımlarına başladı. TLS Lojistik yeni marka ve yatırımlarıyla iş ortaklarının rekabet gücüne katma değer sağlayan, çözüm odaklı lojistik şirketi olarak hizmet vermeye devam edecek.

Previous articleKadın Sürücü Begüm Akdoğan Dehşet Saçtı! 3 Ölü
Next articleVarsak’a sosyal yaşam caddesi