Home Vural, ‘Manavgat Firmaları Fuara Katılabilir’

Vural, ‘Manavgat Firmaları Fuara Katılabilir’

Vural, “3. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı (YÖREX), 20-24 Haziran 2012 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenecek. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan fuar, milli ve yerel değerlerimizin ulusal ve uluslararası ölçekte bilinirliğini artırmak,onlara ticari değer kazandırmak amacına yönelik olarak organize ediliyor.

Fuar; firmalarımızın ürettikleri yöresel ürünleri tescillendirmeleri, markalaştırmaları, ticari değerlerini artırmaları ve bu ürünlere yönelik yeni pazarlar yaratmaları için önemli bir fırsatlar sunuyor. Çok sayıda ilin yöresel ürünlerinin sergilenmesine, kültürel zenginliklerinin korunmasına, ürünlerin ve değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasına, ekonomiye kazandırılmasına katkıda bulunacak olan fuar, marka şehirlerimizin yaratılmasına olanak tanıyor.

Fuar; kültürümüzün, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması, geliştirilmesi, paylaştırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından çok önemli bir yere sahip. Fuarda; yöresel müzik ve halk dansları grupları, yöresel ve geleneksel el sanatları üreticileri, yöreye özgü üretim yapan firma ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, yöresel restoranlar esnaf ve sanatkarlar, il özel idareleri, belediyeler, kalkınma ajansları, il ve ilçelerde faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsaları, basın-yayın kuruluşları, yöresel ve geleneksel ürünler üreten, firma ve üreticiler, tüm kurum ve kuruluşlar yer alıyor.

Fuarda sergilenecek ürünler coğrafi işaretli ürünler ve alabilme potansiyeli olan ürünler, yöresel gıda maddeleri, mutfaklar, yöresel sanat ve el sanatı ürünler, yöresel kıyafetler, yörelerin tarihi, kültürel, sosyal, mimari, doğa ve turizmini yansıtan çalışmalar, ürünler, halk oyunları, folklorik malzemele ve müzik yöresel ve geleneksel ürünlerle ilgili yapılar, organizasyonlar, dergi, kitap, CD, DVD.

Fuarda Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) da tanıtım Manavgat’ı ve oda çalışmalarını tanıtmak için stand açacak. Fuara ayrıca Manavgat’ın yöresel ürünlerini sergilemek isteyen firmalar da fuara katılarak stand açabilecek. Manavgat’ın yöresel ürünleri ile fuara katılmak isteyen firmaların Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’na (MATSO) başvurmaları gerekmektedir.” dedi.