Home Tarım Girdileri Sergisi (TARSER) Elmalı’da açıldı.

Tarım Girdileri Sergisi (TARSER) Elmalı’da açıldı.

Elmalı Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen TARSER’in açılış törenine, Kaymakam Murat Çekmen, Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Çekmen, Elmalı’da açılan TARSER’in çiftçiler açısından çok faydalı olacağına inandığını kaydetti. İlçede son beş yılda 6 bin dekar sera alanı olduğunu ifade eden Çekmen, “Geçmişinde adından da anlaşılacağı gibi ilçemiz bir tarım şehridir. Son yıllarda sera üretiminde büyük gelişmeler katettik. Ben bu gelişmelerle ilçemizin kısa sürede tarım kimliğini kazanacağına inanıyorum” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş da, Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu, Elmalı’nın ekonomisinin de tarıma dayalı olduğunu ifade etti. Altıntaş, “Her ne kadar sanayide gelişmek istesek de elimiz toprağa değmeden karnımız doymaz” diye konuştu.

Atatürk’ün “Çiftçi milletin efendisidir” sözünü hatırlatan Altıntaş, Elmalı’da tarımın gelişmesi açısından bu gibi etkinliklerin çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından, TARSER’in açılışı gerçekleştirildi. Açılıştan sonra protokol üyeleri sergiyi gezerek, ekipman hakkında bilgi aldı.